Pojďte se s námi podívat, jaká jsou nejlepší místa v Chorvatsku. Na seznamu nechybí města, ostrovy, ale i významné parky a další místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Dubrovník

Dubrovník je krásné město v jižní části Chorvatska. Je známé svou úžasnou architekturou a malebným prostředím. Ve městě se nachází také mnoho historických památek a míst, takže je skvělým místem pro milovníky historie. Dubrovník je také oblíbený pro svou úžasnou architekturu, krásné pláže a průzračně modrou vodou. Je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Ve městě se nachází také řada muzeí a uměleckých galerií.

Národní park Plitvická jezera

Národní park Plitvice je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Chorvatsku. Park je známý svými krásnými vodopády a jezery, a také bohatou divokou přírodou. Návštěvníci si mohou park prohlédnout pěšky nebo se projet lodí.

Záhřeb

Záhřeb je nejen hlavní město Chorvatska, ale zároveň i největší město v zemi. Je to živá metropole, která má návštěvníkům co nabídnout. Najdete zde mnoho muzeí, galerií a parků, a také rušný noční život.

Rovinj

Rovinj je krásné pobřežní město v Chorvatsku. Je známé svou architekturou v benátském stylu a malebným prostředím. V Rovinji se nachází mnoho pláží a restaurací, což z něj činí oblíbenou turistickou destinaci.

Split

Split je druhé největší město v Chorvatsku. Leží na pobřeží Jaderského moře a je známé svým středomořským klimatem. Split je také oblíbenou turistickou destinací díky mnoha historickým budovám a kulturním památkám. Turisté často Split navštěvují také pro jeho noční život a pláže.

Ostrov Hvar

Ostrov Hvar by neměl minout žádný turista, který navštíví Chorvatsko. Hvar je známý svou krásnou přírodou, křišťálově čistou vodou a mnoha plážemi. Na ostrově se nachází mnoho historických budov, ale je i známý pro svůj rušný noční život s mnoha bary a kluby.

Už jste četli?  Dovolená v Chorvatsku: Jaké máme možnosti?

Zajímavý je ale i pro rodiny s dětmi. Ti se zde se mohou věnovat mnoha aktivitám: cyklistice, tenisu, jízdě na koni a golfu. Nebo si jen užívat přírody a pláží.

nejlepsi-mista-v-chorvatsku

Ostrov Korčula

Chcete-li vyrazit do Chorvatska na ostrov, pak byste měli v hledáčku mít Korčulu. Ostrov je známý svou krásnou přírodou a středověkou architekturou. Turisté se na ostrově mohou věnovat mnoha aktivitám, například plavání, windsurfingu, plachtění a potápění. A samozřejmě nesmíte zapomenout ochutnat místní víno.

Mamutí jeskyně

Mezi další nejlepší místa v Chorvatsku rozhodně patří Mamutí jeskyně. Jeskyně je jednou z největších na světě a je velmi oblíbená mezi turisty. Nachází ve městě Vodnjan a rozhodně stojí za návštěvu.

Toto jsou tedy některá z nejlepších míst, která můžete v Chorvatsku navštívit. Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, určitě tato místa zahrňte do svého itineráře. Ale i v Česku máme krásně, svědčí o tom i naše tipy na dovolenou v tuzemsku. Láká-li vás přece jen raději zahraničí, přečtěte si i tipy na nejlepší destinace na dovolenou.