Pracovat se vám nechce a na spaní je ještě brzy? A musíte být doma?  Není přeci nic lepšího nežli se pohodlně uvelebit v posteli nebo svém oblíbeném křesle a sledovat online seriály nebo filmy, které nám zlepší náladu. Prostě vypnout a nepustit k sobě žádné špatné zprávy. Máme pro vás 10 filmů.

  • Při výběru filmu neexistuje žádný univerzální tip.
  • Někdo má rád romantiku a jiný si odpočine při dobrodružném
    filmu.

Romantické komedie

Jedno by ale měly mít tyto filmy společné. Musí v nich být buď dostatek humoru nebo naděje. Pokud se obojí zkombinuje, tím lépe. A pokud je vše okořeněno trochou romantiky, bude výsledek zaručen. Jedním z takových filmů je i americký snímek z roku 2003, který u nás známe pod názvem Lepší pozdě nežli později. Sešli se zde (kromě jiných) dva skvělí herečtí partneři, kterými jsou Diane Keaton a Jack Nicholson. Charisma z obou představitelů doslova srší. Příběh je v podstatě o tom, že naděje na novou lásku se nemá zahazovat ani ve zralém věku.

Film Bezva ženská na krku by mohl mít docela klidně podtitul – když něco končí, pak něco lepšího určitě začíná. I když to tak na první pohled nevypadá. Jak to dopadne, pokud se čtyřicetiletá učitelka z města nastěhuje k samorostlému hrobníkovi? Jistěže skvěle. Zejména proto, že role hrobníka se zhostil Ondřej Vetchý. A to je vždy zárukou kvalitní zábavy.

Komedie

Také o lásce, ovšem v jiné podobě, je i nový český film Ženy v běhu. Příběh matky a jejích tří dcer, které přijaly výzvu na zaběhnutí maratónu společnými silami. Hvězdné obsazení, u kterého nemůžeme říci, kdo z herců je lepší, protože jsou prostě skvělí všichni. A hlavní myšlenka tohoto na první pohled odpočinkového filmu? Že se nic nemá vzdávat, i když se to zdá předem ztracené.

Vojna prý dělá z kluků pravé muže. Ale co dokáže udělat americká armáda s mladou, a tak trochu zhýčkanou ženou? To nám vtipným způsobem prozradí film z roku 1980 Vojín Benjaminová se skvělou komičkou Goldie Hawn. Když jí o svatební noci zemře manžel, přihlásí se do armády. A bojuje opravdu statečně.

Jestliže máte rádi české filmy a český humor, pak vás jistě nadchne snímek Díky za každé nové ráno, který vznikl podle předlohy a scénáře Haliny Pawlowské. Pokud máte rádi její osobitý humor, pak to bude přesně to pravé. Spousta ironie, nadsázky a humorných scén v životě dospívající Olgy, kterou dokonale ztvárnila Ivana Chýlková.

top-komedie

Romantické drama

Další z 10 filmů, který zasáhl do filmového světa, je Milionář z chatrče. Je nám celkem blízký, protože jeho děj je založen na televizní soutěži, která běžela i u nás. V tomto koprodukčním snímku, na kterém se podílelo hned pět zemí, se chudý indický chlapec z bombajského slumu náhle stává centrem pozornosti pro své neuvěřitelné znalosti. Kde k nim přišel? Není to všechno jen podvod? To jsou otázky, které ho staví do nepříjemných situací. Vše se ale nakonec vysvětlí a Jamal Malik (hlavní hrdina) vyprávěním svých životních osudů vše uvede na pravou míru. A co za vším stálo? Pochopitelně, že láska.

A opět zamíříme do českých luhů a hájů. Ve filmu Teorie tygra je láska tak trochu druhořadou záležitostí. Jde tu spíše o touhu po svobodě a nezávislosti. Když si veterinář Jan po smrti svého tchána uvědomí, že po boku jeho ženy už ho čeká jen tupé plnění jejích příkazů a zákazů, vzepře se. A udělá to s dokonalou grácií. Hlavu své ženě sice nenapraví, ale pomůže svou vzpourou své dceři, aby si uvědomila hodnoty partnerského soužití. Film je prodchnut spoustou humorných scén i těch, které nutí k zamyšlení.

Za naprostou klasiku mezi romantickými bytostmi celého světa je považován film Hříšný tanec. Která žena by nechtěla být alespoň na okamžik nesmělou Baby, která je plná představ o ideálním světě. A který muž by ji netoužil svést jako charismatický Patrick Swayze? 

sledovani-tv-top-10-filmu-zabava

Komedie / drama

Tak trochu z jiného soudku zařazujeme mezi 10 filmů i snímek Billy Elliot. Otec jedenáctiletého Billyho má jasnou představu. Jeho syn bude trénovat box. Jenže synovi se zalíbí ladnost baletu. I přes obavy, co tomu řeknou ostatní „macho“ členové rodiny, chlapec se na balet přihlásí. A to mezi dívky. Jeho talent je ale neskutečný. Jak to dopadne? Zbytečná otázka.

Rodinná komedie

Máte rádi pohádky? Kdo by neměl. Už jen ta jistota, že vše musí dobře dopadnout, nás uklidňuje. A pokud máte rádi i netradiční pohádkové postavičky, pak zelený zlobr Shrek naprosto splní vaše očekávání. Spousta akcí, které jsou naplněné humorem. To ovšem neznamená, že citlivější jedinci neuroní i nějakou tu slzu. Je to prostě příběh pro všechny generace. Každý si tu najde to své.

Raději byste doma podnikali něco akčního, než se jen koukat na filmy? Zkuste pár tipů, co doma dělat, když máme hodně volného času a z nějakého důvodu ho musíme trávit uvnitř. Ať už je to kvůli koronaviru nebo jen proto, že je venku ošklivo.

Už jste četli?  Dárky na Vánoce? Nebudou…