Dovolená v zharaničí vás netáhne a už přemýšlíte kam se vydat po Česku? Naplánujte si dovolenou v tuzemsku, v oblíbené destinaci Čechů: Máchovo jezero toho má opravdu hodně co nabídnout.

Chatky u Máchova jezera: Staré Splavy

Při plánování dovolené si jako první zajistěte místo, kde zakončíte každý den plný výletů, koupání a objevování. Pod hlavičkou ubytování na Máchově jezeře se nabízí obrovská spousta míst, ale co by to bylo za dovolenou u jezera, když člověk nezakotví v chatové osadě. Ve Starých Splavech se nachází osada Elite: prostorné chatky s čistými sociálkami a přilehlá jídelna s barem, kde si můžete domluvit jak polopenzi, tak plnou penzi. Potom co si pochutnáte a dobře si odpočnete, se vydejte nabytou energii spálit na minigolf nebo volejbalové hřiště. Dostupné je i další sportovní vyžití.  Na své si přijdou děti i dospělí.

machovo-jezero-co-delat

Co dělat u Máchova jezera

Máchovo jezero nabízí ubytování třeba ve Starých Splavech, kde najdete mnoho zábavy pro děti i dospělé a určitě není třeba zmiňovat, že se na Macháči příjemně osvěžíte ve vodě, zaplavete si, děti se vyblbnou v jezeře a aquaparku a všichni se u toho hezky opálíte. Navíc je v bezprostředním okolí Máchova jezera nespočet atrakcí a sportovišť. Vydat se můžete i na výlety do okolí, máme pro vás dva pěkné tipy.

Výlet z Doksů

Příjemný výlet pro milovníky výhledů začíná v Doksech, vede přes Králův Stolec a Břehyňský rybník, odkud je krásný výhled na Bezděz. Od rybníka vás nohy zavedou do Čihadla a osvěžení na vás počká na pláži Borný, kde se nachází občerstvení. Pak už dojdete do Starých Splavů, kde je kopec Sroubený – odtud se opět můžete kochat výhledem na Bezděz nebo si poblíž užít čas na neplacené pláži.

Už jste četli?  Krajem Lázní Bělohrad, Hořic a Miletína na kole

Sochy ve skalách

Kouzelná procházka ve stínu lesa na vás čeká v Brništi. Nachází se tam stezka Sochy ve skalách, po které vás provedou trollové, strážci lesa nebo lesní bohyně. Nejen to, ale mnoho dalších uměleckých děl najdete v blízkosti ekocentra. Sochy pocházejí z rukou českých a německých sochařů. Lesní procházku zvládnou i malé děti, celá trasa měří 750 metrů. 

Mrkněte i na další tipy, kam vyrazit na výlet.