Dovolená v zharaničí vás netáhne a už přemýšlíte kam se vydat po Česku? Naplánujte si dovolenou v tuzemsku, v oblíbené destinaci Čechů: Máchovo jezero toho má opravdu hodně co nabídnout.

Chatky u Máchova jezera: Staré Splavy

Při plánování dovolené si jako první zajistěte místo, kde zakončíte každý den plný výletů, koupání a objevování. Pod hlavičkou ubytování na Máchově jezeře se nabízí obrovská spousta míst, ale co by to bylo za dovolenou u jezera, když člověk nezakotví v chatové osadě. Ve Starých Splavech se nachází osada Elite: prostorné chatky s čistými sociálkami a přilehlá jídelna s barem, kde si můžete domluvit jak polopenzi, tak plnou penzi. Potom co si pochutnáte a dobře si odpočnete, se vydejte nabytou energii spálit na minigolf nebo volejbalové hřiště. Dostupné je i další sportovní vyžití.  Na své si přijdou děti i dospělí.

machovo-jezero-co-delat

Co dělat u Máchova jezera

Máchovo jezero nabízí ubytování třeba ve Starých Splavech, kde najdete mnoho zábavy pro děti i dospělé a určitě není třeba zmiňovat, že se na Macháči příjemně osvěžíte ve vodě, zaplavete si, děti se vyblbnou v jezeře a aquaparku a všichni se u toho hezky opálíte. Navíc je v bezprostředním okolí Máchova jezera nespočet atrakcí a sportovišť. Vydat se můžete i na výlety do okolí, máme pro vás dva pěkné tipy.

Výlet z Doksů

Příjemný výlet pro milovníky výhledů začíná v Doksech, vede přes Králův Stolec a Břehyňský rybník, odkud je krásný výhled na Bezděz. Od rybníka vás nohy zavedou do Čihadla a osvěžení na vás počká na pláži Borný, kde se nachází občerstvení. Pak už dojdete do Starých Splavů, kde je kopec Sroubený – odtud se opět můžete kochat výhledem na Bezděz nebo si poblíž užít čas na neplacené pláži.

Už jste četli?  Nejlepší cyklostezky na Moravě aneb které trasy určitě vyzkoušet?

Sochy ve skalách

Kouzelná procházka ve stínu lesa na vás čeká v Brništi. Nachází se tam stezka Sochy ve skalách, po které vás provedou trollové, strážci lesa nebo lesní bohyně. Nejen to, ale mnoho dalších uměleckých děl najdete v blízkosti ekocentra. Sochy pocházejí z rukou českých a německých sochařů. Lesní procházku zvládnou i malé děti, celá trasa měří 750 metrů. 

Mrkněte i na další tipy, kam vyrazit na výlet.