Do Chorvatska jsme na dovolenou jezdili možná už s rodiči, a teď se tam vydáváme s našimi přáteli, partnerem, či dokonce s našimi dětmi. Není divu, Chorvatsko je pro letní dovolenou jako dělané: krásné udržované pláže, zajímavá příroda, rozumné ceny a zvládnutelná vzdálenost z Česka. Jak je to s cestou, ubytováním a kam vůbec do Chorvatska vyrazit?

Cesta a ubytování v Chorvatsku

Stejně jako způsobů dopravy do cílové destinace je mnoho, i tolik způsobů ubytování Chorvatsko nabízí. Jaké to jsou?

Doprava do Chorvatska

  • Časově nejkratší možnost dopravy do Chorvatska je volba letecké přepravy. Ta z Prahy trvá asi hodinu a půl a vybrat si můžete destinace, jako jsou Záhřeb, Split nebo Dubrovník. Možné jsou i další, tam už se však doba letu prodlužuje kvůli přestupům a dlouhému čekání na spoje.
  • Další možností cestování do Chorvatska je vlak. Tím se dostanete do Záhřebu nebo Splitu a jízdenky koupíte u našich dopravců.
  • Autobus je taková klasika – cestu do Chorvatska nabízejí jak přepravní společnosti, tak je autobusová doprava běžná v případě nákupu zájezdu u cestovní kanceláře.
  • Nechcete se spoléhat na dopravce a upřednostňujete vlastní dopravu? Pak se do Chorvatska vydejte autem. Výhoda takového cestování bezpochyby spočívá v možnosti zastavit si po cestě kdykoliv a kdekoliv se vám zalíbí.

Ubytování v Chorvatsku

I co se týče ubytování, v Chorvatsku si každý najde to, se mu sedí nejlépe.

  • Apartmány Chorvatsko – snad nejčastěji využívaný způsob ubytování. Vhodný je jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry či skupinu přátel. Výhodou je přítomnost kuchyně, kde si můžete připravit vlastní jídlo nebo vyzkoušet vaření z místních ingrediencí.
  • Hotely a resorty v Chorvatsku – Vaření máte dost doma a raději to necháte na profesionálech? Pak je perfektní volbou ubytování v hotelu nebo resortu, kde si můžete rovnou objednat ubytování s all inclusive.
  • Chorvatské kempy – jste milovníky spaní ve stanu nebo máte vlastní obytné auto? Pak je řešením ubytování v jednom z mnoha kempů, které jsou v Chorvatsku dostupné.
ubytovani-chorvatsko

3 nejkrásnější chorvatské pláže

Přemýšlíte, jaká by měla být cílová destinace vaší chorvatské dovolené? Pokud máte rádi relaxaci a opalování na pláží, není nic snadnějšího, než si vybrat místo právě podle pláže. A jaké jsou ty nejkrásnější pláže v Chorvatsku?

Zlatni Rat

Pláž Zlatni Rat se nachází na ostrově Brač, blízko města Bol. Brač je třetí největší ostrov Jadranu a mnoho turistů sem zavítá právě díky této krásné oblázkové pláži, která se rozprostírá na ploše dlouhé 630 m.

Už jste četli?  10 výjimečných míst na světě, která musíte navštívit a vidět na vlastní oči

Pláž Banje

Pláž Banje se nachází v Dubrovníku, který nabízí fascinující staré město a starobylé městské hradby. Ležení na této krásné pláži tak můžete střídat s výlety po památkách města, jehož centrum se nachází ve vzdálenosti jen pár minut z pláže.

Punta Rata

Punta Rata je pláž poblíž města Brela v Dalmácii známá měkkým pískem a čistou průzračnou vodou. Díky její poloze budete mít z Punta Rata výhled na pohoří Biokovo.

Aktivní dovolená v Chorvatsku

Pokud nejste zrovna milovníky ležení na pláží a raději byste chtěli aktivnější dovolenou, i tady má Chorvatsko co nabídnout.

Rafting

Rafting na divoké vodě na řece Cetina, která je jihovýchodně od Splitu, a na řece Zrmanja, která se nachází východně od Zadaru, je mezi místními i návštěvníky velmi oblíbený. Plavba po řekách Chorvatska na jaře, kdy jsou řeky nejrychlejší, je vzrušující zážitek.

Windsurfing

V Chorvatsku existuje řada míst, kde si můžete užít windsurfing, ale žádné není tak dobré jako ve Viganji na poloostrově Pelješac. Tato malá vesnice leží severně od Orebiče a nabízí ideální větrné podmínky pro tento dobrodružný sport po celý rok.

windsurfing-chorvatsko

Potápění

Od Dubrovníku na jihu po Savudriju na severu najdete podél pobřeží Chorvatska jedny z nejlepších potápěčských lokalit na světě. Zejména pro ty, které zajímá potápění za vraky. Tři hlavní vraky lodí v této oblasti jsou baron Gautsch u pobřeží Rovinje, HMS Coriolanus poblíž Novigradu a vrak nákladního parníku Lina z roku 1914.

Canyoning

Objevování Chorvatska prostřednictvím kaňonů je jedinečný způsob, jak zažít tuto nádhernou zemi. V Chorvatsku je mnoho míst, kam vyrazit na canyoning, ale nejlepší ze všech je Čertova soutěska v Gorském Kotaru.

Pro milovníky Chorvatska, když nechtějí přes hranice

Mnoho cestovatelů se vydává do Chorvatska každý rok, ale je možné, že poslední dva roky se tak nestalo kvůli komplikacím s cestováním, jež jsou důsledkem koronavirové pandemie. Patříte mezi ně? Pak pro vás máme skvělý tip. Udělejte si místo toho několikadenní výlet do našeho hlavního města. Ubytování Praha nabízí v mnoha lokalitách. Z Prahy se vydejte k jezeru Lhota – o něm se říká, že je to české Chorvatsko. Najdete zde krásné udržované písčité pláže a obrovskou vodní plochu vhodnou ke koupání.

Ať už plánujete dovolenou v Chorvatsku, nebo raději zvolíte destinace v tuzemsku, hotely a ubytování najdete na Hotely.cz.