Do Chorvatska jsme na dovolenou jezdili možná už s rodiči, a teď se tam vydáváme s našimi přáteli, partnerem, či dokonce s našimi dětmi. Není divu, Chorvatsko je pro letní dovolenou jako dělané: krásné udržované pláže, zajímavá příroda, rozumné ceny a zvládnutelná vzdálenost z Česka. Jak je to s cestou, ubytováním a kam vůbec do Chorvatska vyrazit?

Cesta a ubytování v Chorvatsku

Stejně jako způsobů dopravy do cílové destinace je mnoho, i tolik způsobů ubytování Chorvatsko nabízí. Jaké to jsou?

Doprava do Chorvatska

  • Časově nejkratší možnost dopravy do Chorvatska je volba letecké přepravy. Ta z Prahy trvá asi hodinu a půl a vybrat si můžete destinace, jako jsou Záhřeb, Split nebo Dubrovník. Možné jsou i další, tam už se však doba letu prodlužuje kvůli přestupům a dlouhému čekání na spoje.
  • Další možností cestování do Chorvatska je vlak. Tím se dostanete do Záhřebu nebo Splitu a jízdenky koupíte u našich dopravců.
  • Autobus je taková klasika – cestu do Chorvatska nabízejí jak přepravní společnosti, tak je autobusová doprava běžná v případě nákupu zájezdu u cestovní kanceláře.
  • Nechcete se spoléhat na dopravce a upřednostňujete vlastní dopravu? Pak se do Chorvatska vydejte autem. Výhoda takového cestování bezpochyby spočívá v možnosti zastavit si po cestě kdykoliv a kdekoliv se vám zalíbí.

Ubytování v Chorvatsku

I co se týče ubytování, v Chorvatsku si každý najde to, se mu sedí nejlépe.

  • Apartmány Chorvatsko – snad nejčastěji využívaný způsob ubytování. Vhodný je jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry či skupinu přátel. Výhodou je přítomnost kuchyně, kde si můžete připravit vlastní jídlo nebo vyzkoušet vaření z místních ingrediencí.
  • Hotely a resorty v Chorvatsku – Vaření máte dost doma a raději to necháte na profesionálech? Pak je perfektní volbou ubytování v hotelu nebo resortu, kde si můžete rovnou objednat ubytování s all inclusive.
  • Chorvatské kempy – jste milovníky spaní ve stanu nebo máte vlastní obytné auto? Pak je řešením ubytování v jednom z mnoha kempů, které jsou v Chorvatsku dostupné.
ubytovani-chorvatsko

3 nejkrásnější chorvatské pláže

Přemýšlíte, jaká by měla být cílová destinace vaší chorvatské dovolené? Pokud máte rádi relaxaci a opalování na pláží, není nic snadnějšího, než si vybrat místo právě podle pláže. A jaké jsou ty nejkrásnější pláže v Chorvatsku?

Zlatni Rat

Pláž Zlatni Rat se nachází na ostrově Brač, blízko města Bol. Brač je třetí největší ostrov Jadranu a mnoho turistů sem zavítá právě díky této krásné oblázkové pláži, která se rozprostírá na ploše dlouhé 630 m.

Už jste četli?  Jak ušetřit na dětském oblečení

Pláž Banje

Pláž Banje se nachází v Dubrovníku, který nabízí fascinující staré město a starobylé městské hradby. Ležení na této krásné pláži tak můžete střídat s výlety po památkách města, jehož centrum se nachází ve vzdálenosti jen pár minut z pláže.

Punta Rata

Punta Rata je pláž poblíž města Brela v Dalmácii známá měkkým pískem a čistou průzračnou vodou. Díky její poloze budete mít z Punta Rata výhled na pohoří Biokovo.

Aktivní dovolená v Chorvatsku

Pokud nejste zrovna milovníky ležení na pláží a raději byste chtěli aktivnější dovolenou, i tady má Chorvatsko co nabídnout.

Rafting

Rafting na divoké vodě na řece Cetina, která je jihovýchodně od Splitu, a na řece Zrmanja, která se nachází východně od Zadaru, je mezi místními i návštěvníky velmi oblíbený. Plavba po řekách Chorvatska na jaře, kdy jsou řeky nejrychlejší, je vzrušující zážitek.

Windsurfing

V Chorvatsku existuje řada míst, kde si můžete užít windsurfing, ale žádné není tak dobré jako ve Viganji na poloostrově Pelješac. Tato malá vesnice leží severně od Orebiče a nabízí ideální větrné podmínky pro tento dobrodružný sport po celý rok.

windsurfing-chorvatsko

Potápění

Od Dubrovníku na jihu po Savudriju na severu najdete podél pobřeží Chorvatska jedny z nejlepších potápěčských lokalit na světě. Zejména pro ty, které zajímá potápění za vraky. Tři hlavní vraky lodí v této oblasti jsou baron Gautsch u pobřeží Rovinje, HMS Coriolanus poblíž Novigradu a vrak nákladního parníku Lina z roku 1914.

Canyoning

Objevování Chorvatska prostřednictvím kaňonů je jedinečný způsob, jak zažít tuto nádhernou zemi. V Chorvatsku je mnoho míst, kam vyrazit na canyoning, ale nejlepší ze všech je Čertova soutěska v Gorském Kotaru.

Pro milovníky Chorvatska, když nechtějí přes hranice

Mnoho cestovatelů se vydává do Chorvatska každý rok, ale je možné, že poslední dva roky se tak nestalo kvůli komplikacím s cestováním, jež jsou důsledkem koronavirové pandemie. Patříte mezi ně? Pak pro vás máme skvělý tip. Udělejte si místo toho několikadenní výlet do našeho hlavního města. Ubytování Praha nabízí v mnoha lokalitách. Z Prahy se vydejte k jezeru Lhota – o něm se říká, že je to české Chorvatsko. Najdete zde krásné udržované písčité pláže a obrovskou vodní plochu vhodnou ke koupání.

Ať už plánujete dovolenou v Chorvatsku, nebo raději zvolíte destinace v tuzemsku, hotely a ubytování najdete na Hotely.cz.