Paraziti ve střevech mohou způsobit řadu zdravotních problémů. Pokud se jich nezbavíte, mohou se rozšířit do jiných částí těla a způsobit ještě větší problémy. Existuje několik přírodních odčervovacích metod, které vám pomohou se parazitů zbavit. V tomto článku se dozvíte, jak se zbavit parazitů v těle přírodní cestou.

Jaké parazity v těle máme?

Parazity má v sobě prakticky každý. Jedná se o celou řadu nejrůznějších menších organismů, například v podobě kvasinek, plísní, virů a bakterií. Tyto parazity žijí v našem těle již od narození a bohužel se jich nezbavujeme ani po smrti. Jakmile je do našeho organismu vpustíme, usadí se hlavně v tenkém střevě, kde začínají škodlivě působit. Přitom si mnozí lidé myslí, že jim paraziti ve střevech nevadí a problémy s nimi neřeší.

Jak se zbavit parazitů v těle přírodní cestou

Česnek chutná a pomáhá

Jednou z nejúčinnějších metod je použití česneku. Česnek je plný látek, které mají protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Pomáhá také zabíjet parazity ve střevech. Chcete-li použít česnek jako prostředek proti parazitům, musíte jíst jeden nebo dva stroužky česneku každý den. Můžete také použít česnekový olej nebo česnekovou vodu.

Kurkuma zde má své místo

Další účinnou látkou proti parazitům je kurkuma. Má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, které pomáhají zabíjet parazity. Kurkuma také pomáhá očistit střeva od škodlivých bakterií. Chcete-li ji použít jako prostředek proti parazitům, můžete ji jednoduše přidat do vašich jídel nebo si udělat kurkumový čaj.

Už jste četli?  Negativní partner aneb jak si nenechat brát energii ve vztahu

Co věděli už naše babičky

Další z potravin, které mají na starost přírodní odčervení lidí, je jablečný ocet. Jablečný ocet má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, které pomáhají zabíjet parazity. Chcete-li ji použít jako prostředek proti parazitům, rozpusťte jednu nebo dvě lžíce jablečného octa ve sklenici vody a vypijte ji každý den.

Na rýmu i proti parazitům

Skvělým pomocníkem, jak se zbavit parazitů přírodní cestou, je také zázvor. Pomůže zvýšit trávení a urychlit odbourávání parazitů z těla.

jak-se-zbavit-parazitu-ve-strevech-prirodni-cestou

Voní a ničí parazity

Dalším účinným prostředkem je černý bezový olej, který obsahuje flavonoidy a polyfenoly. Tyto látky mají protizánětlivé vlastnosti a pomohou zničit parazity.

Bylinami proti parazitům

Bylinami, které pomohou zbavit se parazitů, jsou oregano, rozmarýn a majoránka. Mají silné antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Připravte si z nich čaj a vypijte jeden šálek denně.

Ovocné kůry proti parazitům

Dalším účinným prostředkem proti parazitům je ovocná kůra. Zvláště účinné jsou kůry z citronu, pomeranče nebo grapefruitu. Z nich si připravte čaj a vypijte jeden šálek denně po dobu jednoho měsíce.

Jak se ještě zbavit parazitů ve střevech?

Je důležité proces odčervování podpořit také vhodnou stravou. Kromě uvedených surovin myslete na každodenní jídelníček. Jíst byste měli hlavně čerstvé ovoce a zeleninu, celozrnné potraviny jako jsou třeba cereálie nebo pohanková kaše. Pijte dostatek tekutin, vyvarujte se konzumace alkoholu a cigaret. Dodržujte pravidelný režim stravování a jezte pomalu. Dbejte na hygienické návyky jako mytí rukou po každém jídle nebo když přijdete z venku.  

Pokud jste náchylní k parazitům, je vhodné jednou za rok podstoupit přírodní odčervování. Pravidelným odčervováním se zabrání tomu, že by paraziti mohli napadnout vaše tělo a způsobit vám nemoci. 

Chystáte se na očistu? To bez vynechání alkoholu nepůjde. Zjistěte, za jak dlouho se tělo vyčistí od alkoholu.