Lidé často trpí nízkým krevním tlakem, což může zapříčinit řadu nepříjemných příznaků, jako je slabost, závratě, bolest hlavy a únava. Kromě léčby lékařem mohou také některé babské rady pomoci nízký krevní tlak zlepšit. Následující řádky pojednávájí o způsobech, jak se vypořádat s nízkým krevním tlakem doma.

Příčiny nízkého krevního tlaku

Nízký krevní tlak může být způsoben různými příčinami, jako jsou

  • nedostatek tekutin, nízká hladina draslíku v krvi, nedostatek spánku nebo fyzická nečinnost.
  • Někdy může být nízký krevní tlak způsoben také špatnou stravou a příliš mnoha léky.
  • Důvodem tohoto stavu může být také stresová reakce na dlouhodobé psychické problémy.
  • Nízký krevní tlak může být způsoben i nedostatkem vitamínů, minerálů a stopových prvků, které jsou důležité pro udržení zdravého krevního tlaku.

Pokud se nízký krevní tlak stane trvalým problémem, je důležité navštívit lékaře, aby se vyloučily vážnější příčiny. Lékař vám může doporučit léčbu, která bude nejvhodnější pro váš případ.

Lékařská léčba nízkého tlaku

Lékařská léčba nízkého tlaku je založena na přísném dodržování lékařských pokynů. Lékař, odborník na léčbu nízkého krevního tlaku může pacientovi předepsat léky, které pomáhají stabilizovat krevní tlak. Předepsané léky mohou zahrnovat diuretika, beta-blokátory a inhibitory ACE. Lékaři také doporučují, aby pacienti změnili svůj životní styl a začali žít zdravějším způsobem. To může zahrnovat změny ve stravě, cvičení, odvykání kouření, snížení stresu a snížení množství soli v potravinách. Léčba nízkého tlaku by měla být kombinována s babskými radami a přechodem na zdravý životní styl.

Léčbu nízkého tlaku může doplnit správná výživa a léčebné bylinky. Doporučuje se jíst potraviny bohaté na vitamíny, minerály a další léčivé látky, které doplňují zásoby tělních tekutin. Pití dostatečného množství vody je také doporučeno, aby se zabránilo dehydrataci. Bylinné přípravky mohou být užívány k podpoře lékařské léčby nízkého tlaku, ale měly by být podávány pod dohledem lékaře. Obecně se doporučují byliny, jako je divizna, rozchodník, kopřiva a řebříček. Tyto bylinky mohou pomoci udržovat krevní tlak stabilní a zlepšit celkové zdraví pacienta.

Už jste četli?  Jak najít správného psychoterapeuta

Babské rady pro zvýšení tlaku

Babské rady na zvýšení tlaku mohou být pomocí pro lidi, kteří trpí nízkým krevním tlakem. Jednou z babských rad je jíst potraviny bohaté na draslík, jako jsou banány, avokádo, fazole a vlašské ořechy. Babské rady dále doporučují, aby se lidé s nízkým tlakem vyhýbali kofeinu, protože může ještě více krevní tlak snížit.

Další babské rady říkají, aby se lidé s nízkým tlakem vyhýbali stresu a věnovali se relaxaci nebo začali s meditací. Důležité je také omezit nadměrnou konzumaci alkoholu. Doporučuje se, aby se lidé s nízkým tlakem vyhýbali příliš dlouhým pobytům na slunci, protože to může způsobit dehydrataci a snížení tlaku.

Řešíte raději věci na základě dlouholetých zkušeností? Přečtěte si i další články na téma babské rady.