Rekonstrukce je velká životní událost, kterou je potřeba dobře naplánovat. Poté už běží sama. Co si pohlídat a jak se zaměřit na úspěch a rychle navazující práce?

Vysněná rekonstrukce se stává skutečností

Možná už váš prostor skutečně potřebuje nahradit nefunkční nábytek, rozvody a omítky. Rekonstrukce bytu je na spadnutí a vy se již nemůžete dočkat nové podoby vašeho domova. Kuchyně na míru bude konečně reprezentativní kousek do vašeho interiéru, domov bude prostorný a příjemný. Vestavěné skříně se postarají o dokonalý styl a přidanou hodnotu. Co dodržet při rekonstrukci?

Pozor na rozpočet

Pokud si svou rekonstrukci bydlení necháte vypracovat u profesionální firmy, váš rozpočet bude dopředu schválený a firma jej dodrží. Jiné je to v případě, kdy budete rekonstruovat svépomocí. Zde se mohou vyskytnout velké finanční odchylky od původního plánu.

Jak je to s časovým rozvrhem?

To další, co budete dodržovat, je časový rozvrh prací. Opět zde platí, že firma si nedovolí předem dohodnutý termín přesáhnout. Naopak rekonstrukce svépomocí je mnohdy složitá. Čekáte, až má známý vašeho známého čas, aby vám udělal obklady. Jindy zase čekáte na instalatéra. Celkové náklady se opět zvyšují, protože o to déle musíte řešit náhradní bydlení.

Dobře si určete finální podobu místností

Nechejte si zpracovat 3D návrh vašeho interiéru. Tak budete mít jistotu, že se vám podaří určit jasný styl a budete se mít čeho chytnout. Konečná podoba místností by měla být vypracována včetně zásuvek, vypínačů světel, jednotlivých kousků nábytku i výrazných prvků v místnosti. Budete se mít čeho chytit.

Už jste četli?  Jak se zbavit slimáků v zahradě 

Jdeme na to

A může se začít. Rozpočet je schválený, práce mohou započít. V časovém termínu se bude váš domov proměňovat a bude splňovat požadavky na moderní bydlení se všemi standardy, které si pro sebe přejete. Vám nezbývá než se na čas přestěhovat. Můžete se začít těšit na novou podobu svého bytu.

Konečně je to tady. Vaše sny se mění ve skutečnost.