Minerály najdeme všude kolem nás. Mudrci věřili tomu, že zajistí nesmrtelnost. Avšak dnes už víme, že jejich moc není nekonečná. I tak pomohou, kde je třeba. Jak zjistit, který kámen je vhodný a jak kombinovat minerální kameny? Jejich vzájemným propojením zesilujete účinek, ale ne vždy je žádoucí.  

Když se řekne minerál  

Co to vlastně je ten minerál? Jde o přírodní nerost s uspořádanou strukturou. Jeho barevné kombinace jsou nádherné. Bývají i jednobarevné, ale když se smísí několik odstínů najednou je to jak obraz. Minerálu si často v přírodě ani nevšimnete. Jsou nenápadné, šedivé a hnědé. Vypadají jako kus skály, hlíny, kamene. Teprve až po opracování se ukáže jejich jedinečná krása. Nenajdete dva stejné kameny. Vždy v nich budou odlišnosti.  

Minerální kameny se nejčastěji prodávají buď samostatně jako jednotlivé exempláře anebo se dají vsadit a vytvořit náhrdelníky, náramky, náušnice, kameny a další šperky a doplňky. Jednotlivé produkty obsahují buď jeden druh nerostu, anebo více druhů. Víte třeba, na které ruce nosit náramek z minerálů? Na té, kde je vám to příjemnější. 

Na základě čeho vybírat kameny 

Jaký kámen zvolit, který vybrat? To jsou otázky, které vás napadnou ihned při prvním seznámení s nimi. Jde o individuální záležitost a měli by se dle toho vybírat. Záleží, na co jsou určeny a pro koho. U výběru nechte promluvit své srdce. Můžete si nechat poradit zkušeným prodejcem, který se vás prvně zeptá na pár otázek a pak vás odkáže na jednotlivé druhy. Ale vždy platí, že kámen by si vás měl přivolat. Oslovit vás, lákat se jej dotknout. Duše prostě ví, co tělo potřebuje. 

Už jste četli?  Ketodieta, nesmysl nebo dobrý nápad jak zhubnout?

Jak kombinovat minerální kameny pro dosažení záměru 

Pokud jste nestálí v lásce, ten pravý stále uniká, nebo už konečně chcete rozlousknout svůj vztah, na pomoc si vezměte růženín k otevření srdce, ametyst k přijetí lásky či červený korál k rozdmýchání vášně.

Čeká vás životní zkouška, státnice, důležitý pohovor nebo se ucházíte o vyšší pozici v práci? Nezapomeňte do tašky přibalit i sodalit na sebedůvěru, karneol k dosažení cíle a onyx na lepší koncentraci. Cítíte se unaveni, bez energie, života, chuti něco podniknout? Potřebujete zažehnout životní plamen a dobít baterky? Tak k tomu vám skvěle poslouží náramek v kombinaci tygřího oka, který právě dodá jiskru, černý onyx, abyste se nebáli a citrín pro pocit bezpečí. 

Které minerály se nesmí kombinovat

  • Obecně se dá říci, že můžete spojit každý druh kamene s jiným. Třeba takový křišťál je na to přímo dělaný. Posiluje totiž účinek druhého kamene a zároveň do sebe naváže špatnou energii a ven pustí tu dobrou. Křišťál tak často uvidíte v kombinaci s jinými.  
  • Minerální kameny na sebe vzájemně působí. A to, co sedne jednomu člověku, nemusí sedět druhému. Vnímejte to. Vzali jste si nový náhrdelník, ale není vám příjemný? Pravděpodobně budete na něco citlivější anebo to v danou chvíli není ta správná volba.  
  • Pokud se vám přesto líbí a odmítáte jej odložit, můžete na něj zavěsit jeden z uzemňovacích kamenů. Které to jsou? Známe obsidián, onyx a černý turmalín. 
  • Avšak někteří lidé se domnívají, že labradorit je přesně tím kamenem, který zvládne být pouze sám

Na psychiku mají bezpochyby vliv i barvy samotné. Zjistěte, jak kombinovat barvy oblečení, abyste se cítili a vypadali dobře.