Poradíme vám pár osvědčených tipů, jak roztáhnout kožené boty. Aby se vaše boty staly pohodlnými, je potřeba jim v prvních dnech po koupi věnovat určitou péči. Kožené boty jsou dobrou volbou a s našimi tipy se z nich můžou stát ty nejpohodlnější boty, co jste kdy nosili. Chce to ale trochu času.

Jak roztáhnout boty do šířky

Na roztahování do šířky spolehlivě funguje tzv. roztahovák na boty. Pokud jeho použití budete kombinovat se sprejem nebo aspoň navlhčením, pak určitě bude fungovat. Existují ale také napínáky na obuv, které natahují boty to délky, pokud tlačí ve špičce nebo způsobují puchýře na patách. Nejprve v nich doma za pomoci spreje nebo navlhčení chodíte a potom je napnete na napínáky, díky tomu se nestáhnou znovu zpět.

Jak rozchodit kožené boty

Osvědčeným způsobem, jak rozchodit kožené boty, jsou mokré silné ponožky, které si nasadíte na nohu, obujete se do bot a budete v nich doma chodit a chodit. Chce to trpělivost, a proces několikrát opakovat, dokud nedosáhnete spokojenosti. Časem kožené boty povolí. Ještě lépe než voda poslouží technický líh nebo alkohol. S tím ale opatrně, ať boty neponičíte. Navlhčete boty vždy jen zevnitř a mírně. Při tomto procesu si také můžete pomoct fénem, kdy horký vzduch směřujete na obutou botu. Horkým vzduchem bota také mírně povoluje.

jak-roztahnout-kozene-boty

Sprej na roztažení obuvi

V obchodech je k dostání speciální roztahovací pěna nebo sprej, díky které se dají boty za pomocí roztahováků či napínáků vytáhnout do šířky i do délky. Nastříkáte na potřebné místo a buď boty opět roztahujete pomocí vlastní nohy, nebo méně bolestivým způsobem – napínáky. Boty rozšlapujte několik hodin doma a po obchůzce po bytě je zase vraťte na napínák. 

Už jste četli?  Skok do módy: Kangaroos pánské tenisky ve streetwearové kultuře

Roztažení bot u obuvníka

Pokud tyto způsoby nezaberou a boty jsou stále těsné, je čas navštívit obuvníka a za pár stovek si boty nechat roztáhnout u něj. Pomocí speciálních přípravků a natahováním přes kopyto se boty určitě roztáhnou.

Líbily se vám naše tipy? Přečtěte si i další články na téma tipy a babské rady.