Znáte to: jedete si do prodejny zahradnických potřeb koupit strunu do sekačky a hned vedle pytlů s rašelinou narazíte na vystavené infrasauny. Na pohled jsou krásné a vypadá to, že ani nejsou moc drahé. Napadne vás – co kdybychom si domů také infrasaunu pořídili? Pomáhá zdraví, teplo máte rádi… Je to dobrý nápad nebo se raději poohlédnout jinde?

Připravte si: šroubovák, kladívko, spoustu času a nervy

Tohle je asi největší nevýhoda infrasauny z obchodního domu. Musíte si ji složit sami. Pokud jste někdy měli co do činění se skládáním skříní ze skandinávského obchodu s nábytkem, máte hrubou představu, co vás čeká.

Levná infrasauna je levná právě proto, že výrobce v Asii někde šetřil. Nejčastěji to jsou použité materiály, malá tloušťka dřeva a tím i pevnost konstrukce, obyčejné infrazářiče (ale o těch si ještě povíme) atd.

Záruční doba pak netrvá déle než 3 nebo 4 roky. Co když se něco v infrasauně poškodí potom? Zvládnete ji opravit sami?

Zkrátka: na chatu, kde budete infrasaunu používat jen občas, to může být dobrá volba. Chcete-li se saunovat častěji, dejte přednost infrasauně vyrobené v ČR.

Infrasauna, která bude podle vašeho gusta

Vše co jsme si dosud napsali, neplatí u infrasauny na míru. Ta je totiž úplně jiná:

  • bude tak velká, jak budete potřebovat
  • nemusíte ji montovat, o vše se postará dodavatel
  • výrobce vám ji postaví i jako vestavěnou
  • materiál a design si vyberete podle svého
  • dostanete nadstandardní záruku až 10 let
  • servis infrasauny je zajištěn po celou dobu její životnosti
  • bude mít ty nejlepší infrazářiče s nejlepšími účinky na organismus
Už jste četli?  Jak jednoduše posílit svoji imunitu? Maximální dávka vitamínů a minerálů v jednom nápoji
Sauny na miru

Aby bylo v infrasauně vaše tělo rovnoměrně a optimálně prohřívané, dávejte pozor na to, jaké topidlo do infrasauny vybíráte. Nezahltíme vás technickými specifikacemi, stačí, když si budete pamatovat, že maximální zdravotní účinky má jen jedna část infračerveného spektra, říkáme jí IR-A.

A tu dokáží vyzařovat jen některé infrazářiče.

Infračervené záření ze slunce má 3 složky:

krátké vlny IR-A (pronikají nejhlouběji do organismu a mají největší účinky na imunitní systém)

střední vlny IR-B (stimulují svrchní část pokožky, uvolňují svaly a používají se pro tepelnou relaxaci)

dlouhé vlny IR-C (prohřejí jen povrch kůže, do těla vůbec nepronikají)

Karbonové, magneziové nebo keramické infrazářiče vyzařují jen IR-C a IR-B složku infračerveného záření. Používají se do levných infrakabin a vy si tak pořizujete jen obyčejnou prohřívánu.

Kompletní spektrum infrazáření, tj. všechny jeho 3 složky najdete v infrasaunách na míru, které obsahují infrahalogenové širokospektrální zářiče Vitae. Jejich infrazáření je tak nejpodobnější tomu přírodnímu a poskytuje nejširší zdravotní účinky.

infrasauna-na-miru-saunovani

Poznejte výhody kompletního infračerveného spektra na vlastní kůži!

Přijďte si infrasauny na míru se zářiči Vitae prohlédnout a nezávazně vyzkoušet do našeho saunového showroomu v Praze – Uhříněvsi. Navíc tu máme i finské sauny nebo venkovní sauny.

Otevřeno máme od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, ale po dohodě tu pro vás budeme i jindy. Stačí, když nám napíšete nebo zavoláte.

www.saunasystem.cz