Když se zamyslíte, jak kombinovat barvy oblečení, snadno dojdete k závěru, že to je občas pěkný oříšek. O to víc, máme-li v šatníku od každé barvy jeden módní kousek. Proto se vyplatí mít vždy ve skříni snadno laditelné oblečení, mezi které patří černé kalhoty, bílé triko, bílá košile nebo černé šaty. Ty se dají skvěle vrstvit a doplnit čímkoliv barevným. Přečtěte si i další tipy, jak kombinovat oblečení.

Jak kombinovat barvy oblečení

Modré triko, zelené kalhoty, červená kabelka a hnědé boty? Tohle vám radit rozhodně nebudeme. Raději se držte aktuálního trendu; minimalistických dominantních částí oblečení v barvách bílé, černé, nebo odstínů šedé, které potom oživíte barevnou kabelkou, sakem nebo šálou. Určitě se vyplatí, když máte ve skříni velkou škálu barev – zelenou, červenou, žlutou, modrou, fialovou, fosforovou, růžovou, ale i oranžovou. Možná zrovna tyto kousky nebudete nosit každý den, ale když je vytáhnete v momentě, kdy se na to budete cítit, strhnou na vás uznalou módní pozornost, a to stojí za to.

Pozor na barvy, které se k sobě nehodí

Esteticky se k sobě nehodí fialová se zelenou, červená s hnědou, černá s hnědou. Záleží ovšem na více aspektech, když kombinujete barvy oblečení, například na jeho materiálu.

Pokud vše ladíte do jedné barvy, ale použijete mišmaš materiálů – jeden kousek ze lnu, druhý z bavlny a třetí z manšestru – celkový outfit nebude působit líbivě.

Dnešní doba už je velmi svobodná i co se týče oblékání, proto je vždy potřeba vzít v potaz vybrané kusy oblečení, které chcete kombinovat a zvážit jejich barvy, odstíny barev, materiál, styl, ale i značku.

Už jste četli?  Jak se obléct na štědrovečerní večeři?

Jaké jsou nejlepší barevné kombinace oblečení?

Jak kombinovat barvy, abyste vypadali trendy? Velmi módní je kombinace modré a růžové. Ano, zní to poněkud zvláštně, ale když zkusíte modré skvěle padnoucí džíny a růžové triko, s výsledkem budete určitě spokojeni. Další barvy, co jdou k sobě jsou růžová v kombinaci s šedou. Představte si elegantní světle růžové šaty a světle šedé sako. Jste-li odvážnější, vyzkoušejte žlutou se zelenou nebo kombinace různých odstínů hnědé – od béžové až po tmavě hnědou. Skvěle se spolu také kombinuje fialová a bílá, což vytváří elegantní a nadčasový vzhled.

Jak kombinovat barvy, aby odpovídaly vašemu stylu

Nakonec tolik nezáleží na jednotlivých barvách jako na jejich odstínech. Kombinujte hnědé kalhoty s žlutým topem a bílým batohem, ale zvolte stejný odstín, třeba vše do světlého tónu.

Když se podíváte na nynější trendy, zjistíte, že převládá minimalismus, ale potom jsou zde celebrity jako Billie Eilish, která se obleče velmi výstředně, přičemž nedodržuje žádná trendy pravidla, ale i tak svojí popularitou určuje módní směr pro miliony lidí po celém světě.

Hlavní tedy je, abyste se cítili pohodlně a komfortně, oblečení by mělo vyjadřovat to, kým jste.