Vánoce, Vánoce přicházejí! Listopad nám už začal a Vánoce tu máme dřív, než se nadějeme. A na jaké vánoční filmy se můžeme těšit?

Vánoční filmové novinky roku 2021

I letos se můžeme dočkat nových komedií a jako každý rok, i letos se dočkáme nové štědrovečerní pohádky.

Vánoční příběh

Tato nová komedie s Karlem Rodenem a Marií Málkovou v hlavních rolích nám poskytne podívanou na opravdu nevšední a nezapomenutelné Vánoce. Komedii má na svědomí režisérka Irena Pavlásková, která s Karlem Rodenem už v minulosti několikrát pracovala, a tak se máme na co těšit!

Přání Ježíškovi

Přání Ježíškovi je další česká komedie, která vypráví lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme. Příběhy jsou vyprávěny s nadhledem a okořeněné trefnou situační komikou. V tomto snímku sledujeme osudy několika lidí – rozkmotřená rodina se znovu a znovu snaží usmířit, nezodpovědný floutek, jehož životní náplní je obšťastňování žen, zjišťuje, že existuje i otcovská a partnerská odpovědnost a doposud spokojenému manželskému páru se změní život vzhůru nohama. V hlavní roli uvidíme Richarda Krajča, Evu Holubovou nebo Jaroslava Duška.

Jak si nevzít princeznu 

Letošní štědrovečerní pohádka má poněkud neobvyklý název – Jak si nevzít princeznu. V hlavních rolích se divákům uvedou Marek Adamczyk, Patrik Děrgel a Anna Fialová, která se nám představí jako princezna Josefína. Královnu si v pohádce zahraje německá herečka Sonsee Neu a krále Miroslav Táborsky. Ovšem sám režisér Miroslav Horáček o ději pohádky nic neprozradil. 
To bych ochudil diváky o překvapení, ale mohu říct, že na pohádku, jejíž uvedení je plánováno na Štědrý den tohoto roku, se malí i velcí diváci rozhodně mohou těšit,“ dodal. A tak si zkrátka ještě chvilku musíme počkat.

nejlepsi-vanocni-filmy

Tipy na vánoční filmy

Pokud by se vám přeci jen nechtělo čekat na novinky, které se teprve objeví v kinech, máme pro vás několik tipů na vánoční filmy. 

Čtvery Vánoce

Pokud jste fanoušky spíše romantických filmů, pak Čtvery Vánoce jsou filmem právě pro vás. Ve snímku se objeví Reese Witherspoon jako sympatická Kate a Vince Vaughn jako její partner Brad. Oba si užívají života a v jednom mají jasno. Ani jeden nechce svatbu nebo děti. A tak se každý rok omlouvají svým rozvedeným rodičům a odlétají si užít svátky k moři. Letos se jim ale nepodaří sehnat žádnou náhradní dopravu, jelikož jejich let byl kvůli mlze zrušen a ta jako kdyby rozpoutala kolotoč komických situací.

Křídla Vánoc

Ani fanoušci české filmografie nezůstanou ochuzeni. Křídla Vánoc je netradiční vánoční komedie, která se převážně odehrává v nákupním centru v čase vánoc. Zde se prolnou příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš, dále Nina, která balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností, Ráďa, nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě a mladý herec, který marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. V hlavních rolích se nám představí Vica Kerekec, Jakub Prachař, Richard Krajčo a David Novotný.

Chlapec, kterému říkají Vánoce

Chlapec, kterému říkají Vánoce je novinkou 2021. Tento rodinný film je o obyčejném chlapci jménem Nikolas, který vyráží na ledový sever, aby našel svého tátu, který se vydal pátrat po bájné elfí vesnici Elfmág. Nikolas není sám – na dobrodružné výpravě za naplněním svého osudu se může spolehnout na losa Bleska a věrného myšího parťáka Miiku. V tomto britském snímku se dočkáme i Maggie Smith, která ztvárnila profesorku McGonagallovou v sérii Harryho Pottera.

Veselé Vánoce, pane Beane!

Určitě se mezi vámi najdou i tací, kteří se rádi zasmějí. A kdo nás nerozesměje víc než Mr. Bean! Rowan Atkinson se zde chystá oslavovat nejkrásnější svátky roku. Tento díl je rozdělený do čtyř krátkých epizod. První se odehrává v obchodě, kde Mr. Bean nakupuje vánoční dárky. Druhý se odehrává na vánočních trzích a ve zbylých dvou epizodách se přesuneme do domova Mr. Beana, kde se řádně připravuje na tyto krásné svátky.

tipy-na-vanocni-filmy

Nejlepší vánoční filmy

Už jsme si představili filmy, na které se letos můžeme těšit, a také kterou pohádku letos uvidíme. Který vánoční film je ale ten úplně nejlepší?

Pelíšky

Každý Čech vám odpoví, že na televizních obrazovkách během vánoc rozhodně nesmí chybět Pelíšky! Tento český film se odehrává v roce 67 a 68, ale jeho začátek vás svojí vánoční atmosférou pohltí. Humorné situace, které hrdinové tohoto filmu prožívají, rozesmějí každého diváka. Spousta z nás zná Pelíšky nazpaměť, ale přesto se na tuto komedii podíváme znovu. 

Vánoce naruby

Když se nám řekne pojem „Americké Vánoce“, většina z nás si vybaví domy s přehnanou až kýčovitou vánoční výzdobou a světýlky, které div nezpůsobují epileptický záchvat. V tomto snímku se hrdinové rozhodnou Ducha Vánoc zcela ignorovat. To si však na poslední chvíli rozmyslí. Vánoce naruby jsou skvělou vánoční oddechovkou, u které si člověk odpočine a zasměje se. 

Grinch

Ani Grinch nesmí chybět na televizních obrazovkách. Grinch je ošklivá, zelená postavička, která nenávidí Vánoce, a tak se je rozhodne jednou provždy zničit. I když je to zprvu záporná postavička, komu by Grinch nakonec nechyběl?

vanocni-pohadky

Vánoční romantické filmy

I pro milovníky romantiky máme několik tipů na to, které vánoční romantické filmy shlédnout. A které z nich jsou ty nejlepší?

Šťastný nový rok

Šťastný nový rok je film z české dílny. V hlavní roli uvidíme Hanu, která uvidí na vánočních trzích svého manžela v objetí milenky a prožije obrovské zklamání. Její nejbližší kamarádky se rozhodnou vzít ji s sebou po Vánocích do hotelu v Tatrách, aby přišla na jiné myšlenky. Vánoční volno se ale pro kamarádky nevyvíjí tak, jak by si představovaly, a tak hlavní hrdinky prožívají spoustu vtipných i nevšedních zážitků.

Už jste četli?  Tipy na módní vánoční dárky pro ženy

Přijde letos Ježíšek?

I tentokrát se jedná o film z naší domoviny. Přijde letos Ježíšek? je příběh dvou rodin, které se rozhodly, že vánoce jsou prostě od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu, a aby na zázraky věřily nejen děti. Šarmantní šedesátník José (Josef Abrhám) se vrací po třiceti letech z emigrace v Mexiku do rodné Prahy. Rodné místo Josému připraví řadu svízelných situací, a nejen hlavní hrdina, ale i my můžeme být svědky vánočního zázraku.

Last Christmas

Ve snímku Last Christmas se v hlavní roli objeví Emilia Clarke jakožto Kate, které se snad jako by smůla lepila na paty. Kate je totiž magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa, a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. Kate nakonec potká Toma, trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když Kate nehodlá svůj dosavadní život měnit, Tomův vliv a vánoční atmosféra ji začne pomalu obměkčovat. 

vanocni-filmove-pohadky

Americké vánoční komedie a filmy

Vánoce se mají nést v duchu klidu, míru a především odpočinku! A ten si lze nejlépe dopřát s horkým čajem u veselé vánoční komedie. 

Sám doma

Najde se vůbec ještě někdo, kdo by neznal tuhle americkou komedii? Rodina Petera McCallisterova se chystá na vánoce do Paříže společně s rodinou Franka McCallistera. Ráno zaspí a odjíždějí v příšerném zmatku. Všichni, až na jednoho – malého chlapce jménem Kevin. Jeho matce dojde ale až v letadle, že s nimi jejich milovaný synek neletí. Ten si mezitím užívá, že je doma sám a může si dělat všechno, co doposud nesměl. A to i včetně obrany domu před dvěma lupiči! 

Santa má bráchu 

Vince Vaughn jako kdyby se pro komedie zrodil. A výjimkou není ani snímek Santa má bráchu. Kdysi dávno žili v Evropě chudí, ale šťastní manželé, kteří se synem Fredem bydleli v útulném srubu uprostřed lesa. Když se jim narodil další syn, baculatý a usměvavý Nicholas, jeho starší bráška Fred ho chtěl milovat a chránit. Ovšem postupem časem Nick bratra zastínil a ten nakonec rodinu opustil. A tak zatímco se z Nicka stal Santa Claus, který s rodiči a manželkou Annette řídí na Severním pólu hračkářské impérium, z Freda je bručoun. Bydlí v Chicagu a Vánoce nesnáší. 

Ledové království 

V této Disneyho pohádce se nebojácná a optimistická Anna vydává na výpravu v doprovodu horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Tato pohádka je vhodná pro malé i velké diváky. 

Santa Claus

Kdo by neznal Tima Allena alias Kutila Tima. Tentokrát se nám ale představí v roli otce desetiletého syna Charlieho. Jeho život se změní v okamžiku, kdy za něj nečekaná událost vyřeší otázku, jestli má Charliemu říct, že Santa Claus neexistuje. Když se synem vyběhne před dům, uvidí na zemi ležet Santa Clause, který právě spadl ze střechy a tím se rozpoutá řada veselých zážitků.

vanocni-filmy-santa-claus

České vánoční filmy a pohádky

Určitě jsou tu mezi námi tací, kteří nedají dopustit na české vánoční filmy. Mnohým z nás totiž přinášejí do vánočních svátků tu pravou atmosféru a nostalgii. 

Krakonoš a lyžníci

Krakonoš a lyžníci je rodinná komedie z roku 1980 s Karlem Heřmánkem v hlavní roli. Příběh je o lidech z hor, navazující na legendy a pohádky tohoto kraje a přibližující přitom i kořeny, z nichž vznikaly. A jednou z těchto novinek jsou i lyže!

Padesátka

Padesátka je poměrně novým snímkem. Děj se odehrává v Krkonoších mezi místními horaly, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Jeho syn se ale rozhodl zdolávat jiné padesátky než tu krkonošskou.

Z novějších komedií můžeme ještě jmenovat třeba Vánoční Kameňák, který můžeme na obrazovkách vídat každé svátky. Mezi pohádky lze zařadit Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak se budí princezny, Byl jednou jeden král, Princezna se zlatou hvězdou na čele nebo Pyšná princezna

Vánoční filmy na Netflixu

Mnoho z nás má Netflix. I zde můžeme shlédnout řadu vánočních filmů. Mezi ně patří třeba Bílé Vánoce. 

Bílé Vánoce

Jedná se o snímek z roku 1954 a pojednává o dvou vojácích – Bobu Wallacovi (Bing Crosby) a Philu Davisovi (Danny Kaye), kteří se spojují a stávají se jednou z nejpopulárnějších pěveckých a tanečních dvojic v USA. 

How The Grinch Stole Christmas!

Pozor! Nejedná se o snímek Grinch s Jimmem  Carreym, který vídáme pravidelně na vánoční svátky. How The Grinch Stole Christmas! je totiž kreslená pohádka, která pobaví malé i velké.

Vánoční princ

Vánoční princ je příběhem mladé novinářky, která zažije předčasné Vánoce. Je totiž vyslána do cizí země, aby ulovila sólokapra o elegantním princi, který se má stát králem.

Christmas Inheritance

Tento film je příběh o Ellen, mladé dědičce obchodního impéria, která vystřídá ve vedení rodinné firmy svého otce a je vyslána doručit vánoční přání jeho bývalému obchodnímu partnerovi. Ellen se tak vydává na cestu do rodného města Snow Falls. 

Tak co? Už víte, na co letos koukat? Doufáme, že jsme vás alespoň trochu navnadili a že si každý najde pěkný vánoční film, který mu přivodí tu pravou sváteční atmosféru.

A než filmy začnou, proč se nevrhnout třeba na DIY adventní věnec na stůl.