Možná máme zdravotní obuv spojenou s nevzhlednými botami vhodnými spíše pro seniorský věk, dnes je ale realita úplně jiná. Už i výrobci zdravotní obuvi pochopili, že taková bota má být nejen praktická, ale také musí vypadat dobře a sledovat aktuální módní trendy. Zdravotní boty si tak dnes mohou pořídit děti, dámy i pánové jakéhokoliv věku, a rozhodně se za ně nemusí stydět.

Proč nosit zdravotní obuv?

Důvodů, proč nosit zdravotní obuv je hned několik. Ať už si pořídíte boty či zdravotní pantofle, které můžete využít doma i v práci, má to hned několik výhod. Jaké to jsou?

  • Kopírování pohybu vaší nohy. Když chodíte, vaše prsty se přirozeně ohýbají, a stejně to by měla dělat vaše bota. Z tvrdé boty budou vaše nohy rychleji unavené.
  • Lehká bota. Zdravotní boty jsou obvykle vyráběné z přírodních materiálů a jsou lehké. Čím lehčí bota, tím méně budou namožené vaše nohy.
  • Prodyšnost a pohodlnost. Běžně je zdravotní obuv prodyšná a pohodlná. Ale trávíte-li celý den v uzavřených botách, vaše nohy se stejně budou potit. Pokud vám to práce umožňuje, vsaďte na moderní zdravotní pantofle, ve kterých mohou nohy dýchat.
  • Tlumení nárazů. Zdravotní obuv bude tlumit nárazy, pohybujete-li se po tvrdém povrchu. Vaše klouby, kosti a páteř nebudou trpět.
  • Dostatek místa pro vaše prsty. Boty by měli kopírovat linii nohy a vaše prsty by tak měly mít dostatek prostoru a nebýt v botě namáčknuté. Nosit boty, které vám trvale stáčí prsty do nepřirozené pozice vám způsobí akorát tak deformace a kostní výrůstky.

Ideální pro každou sezónu

Zdravotní obuv, jak jsme zmínili, nemusí být čistě uzavřená bota. Dnes již na trhu seženete boty s uzavřenou špičkou, které se hodí do chladnějšího počasí, boty doplněné o kožešinku, aby vám nohy zahřály i v zimě, ale třeba i dámské pantofle, které se budou v létě hodit k šatům.

Už jste četli?  Silná baterka se hodí v dílně i na cestách

Boty, za které se nemusí stydět žádná žena

Zdravotní obuv je nejen k dostání pro jakoukoliv sezónu, ale dnes již trh nabízí i boty mnoha stylů, které kopírují aktuální trendy. Ať už dáváte přednost černé lesklé kůži, nebo byste raději zdravotní pantofle dámské s kytičkami či letní žabky s nadčasovým designem, určitě snadno mezi zdravotní obuví vyberete ty pravé.