Adventní věnec je nedílnou součástí vánočních tradic, kdy si každý týden zapálíme jednu svíčku a odpočítáváme tak příchod Vánoc. Snadno jej koupíme v kdejakém obchodě, nabídka je bezpochyby široká. Chcete-li však ušetřit a ještě se zabavit kreativní činností, poradíme vám, jak si věnec vyrobit doma. Inspirovat se můžete i dalšími návody a tipy na vánoční dekoraceZapojit můžete i další členy rodiny.

Co budete potřebovat?

Korpus

Korpus koupíte v kterémkoli papírnictví nebo zahradnictví. Obvykle seženete polystyrenový, ale dá se najít i slámový. Oba lze snadno po svátcích odstrojit a využít další rok znovu.

Větvičky

Nejlepší jsou z jedle – při tvorbě věnce vás nebudou tolik píchat, a navíc vydrží delší dobu – neopadají tak rychle jako ostatní jehličnany. Použít ale lze i je – třeba smrček nebo borovici. K jejich připevnění na věnec budete potřebovat slabý drátek.

jak-vyrobit-adventni-venec-2020

Svíčky

Tradičně na adventní věnec patří čtyři svíčky. Symbolizují čtyři neděle, které předchází Vánocům, proto se každou neděli zapaluje po jedné svíčce. Jejich volba je čistě na vás – můžete vybrat čajové, větší svíčky nebo dokonce sáhnout i po LED osvícení.

Bodce na svíčky

Jak připevnit svíčky na adventní věnec? Zvolíte-li klasické, neobejdete se bez bodců. Ty budete potřebovat k upevnění svíček ke korpusu, a také proto, aby vám svíčky nespálily celý věnec, nebo dokonce byly příčinou požáru ve vašem bytě.

Tavná pistole

Práce s tavnou pistolí je jednoduchá a rychlá. S její pomocí snadno na věnec připevníte vše, co se vám bude líbit.

jak-udelat-adventni-venec-2020

Jak ozdobit adventní věnec

Přírodní materiál

Krásný věnec si zaslouží přírodní materiál jako jsou šišky, roličky skořice, kolečka pomerančů, ořechy a cokoli vás napadne. Udělejte si procházku do lesa a uvidíte, co vám cvrnkne do nosu.

Dekorace

Nabízejí se stuhy, dřevěné nebo plstěné dekorace, malé vánoční koule nebo řetězy.

Jak na adventní věnec aneb stručný návod

Připravte si větvičky, ideálně v délce 8 až 12 cm, a připevněte je slabým drátkem ke korpusu.  Dobře jej utáhněte, aby se větvičky nerozjely. Pokud některé přesahují, odstřihněte je. Jakmile máte tento základ hotový, můžete začít zdobit. Připevněte bodce se svíčkami a tavnou pistolí přilepte dekorace. Adventní věnec je hotový.

Už jste četli?  Vánoční filmy aneb jaké pohádky se letos dočkáme?