Při své snaze zhubnout nějaké to kilo využíváme pomocnou ruku mnoha podpůrných produktů a doplňků stravy. Vedle BCA, které podporuje celkovou regeneraci organismu po sportovním výkonu, svou pozornost upínáme také na spalovače tuků v domnění, že nám podpoří spalování jako takové či alespoň zrychlí metabolismus. Nabízí se však otázka, jsou skutečně tak nápomocné, jak se o nich tvrdí? 

Do spalovačů se investuje stále větší množství peněz

Zejména po příchodu koronavirové pandemie a zjištění, že jsme za poslední rok přibrali v průběhu sedm kilogramů, jsme se snažili aktivně zhubnout. Jenže když jsme ani po pár dnech neviděli žádné výsledky, řekli jsme si, že asi nevynakládáme dostatečné úsilí a že je zapotřebí celkové hubnutí podpořit. A tak jsme sáhli právě po spalovačích, které v masivním množstvím inzerovali na internetu.

To vedlo k jednomu prostému jevu, a sice k obrovskému investování do doplňku stravy, o kterém však lidé nevěděli příliš mnoho. Netušili, za jakých podmínek fungují nebo k čemu slouží. Zkrátka se jen tvrdilo, že pomáhají. A je tomu opravdu tak?

Příjem musí být vždycky větší než výdej

Úvodem si zmiňme základní parametr každého hubnutí, a sice jednoduchou rovnici, že každodenní příjem musí být větší než výdej. Pokud se budete držet tohoto pravidla, a zároveň dodržovat zásady zdravého jídelníčku, dočkáte se úspěchu.

Ale jak podpořit spalování, vždyť více sportu už do svého dne nezakomponuju, říkáte si. A právě tímto oslím můstkem se dostáváme k tomu, s čím vám spalovač může opravdu pomoct. 

spalovac-tuku

Podpora těla při odbourávání tuků

Spalovač tuků sám o sobě tuky nespaluje. Je zapotřebí k tomuto efektu vaše sportovní angažovanost. Jeho schopností je stimulovat tělo k odbourávání tuků. Mobilizuje tuk z tukové tkáně a podle vědeckých studií také zvyšuje produkci adrenalinu, který posléze stojí nejen za zvýšenou koncentrací, ale také za rychlejším spalováním nechtěných kalorií. 

Už jste četli?  Zaručené tipy, jak zlepšit soustředění

Jinými slovy podpoří tělo k tomu, abyste zhubli efektivněji a rychleji. Ale domnívat se, že to zvládne sám, i když se během dne nehnete z gauče, to je bohužel holý nesmysl.

Spalovače tuků obsahují řadu dalších pozitivních látek

Když si však přečtete spalovač tuků recenze na internetu, zjistíte, že díky obsaženým látkám umí tento doplněk stravy podpořit lidské tělo i jinak. Většinou obsahuje i složku CLA, která zmírňuje pocit hladu čili nemáte tendenci se přejídat během dne. Často přítomný L-karnitin je zase ingrediencí přispívající k celkové regeneraci těla po tréninku a obsažený taurin zase stojí za regulací množstvím tuku v organismu a také za podporou vstřebávání tuků z tenkého střeva.

spalovace-tuku

Komplexně jsou pomocníkem, do kterého se rozhodně vyplatí investovat, pokud se nacházíte v hubnoucím módu. Jak ale bylo zmíněno, bude pouze vaším pomocníkem a neudělá veškerou práci za vás. I v tomto případě platí, že bez práce nejsou koláče. No, v tomto případě buchty na bříšku.

Bez stravy a pohybu to nepůjde

Při každém hubnutí je zapotřebí dodržet tři základní pilíře, bez kterých se neshodí ani jeden gram. Jsou jimi správné a zdravé stravování, dále dostatečný pitný režim a samozřejmě pohyb. Bez dodržení zásadních předpokladů spalovače nebudou fungovat. Jak již bylo zmíněno, neodvedou práci za vás. 

Nutriční specialisté a odborníci na hubnutí se velice často shodují na tom, že mluvíme vlastně pouze o vrcholu pyramidy k vysněné postavě. Nejdříve musíte položit kvalitní základy v podobě zmiňovaných třech pilířů, posléze můžete využít pomocnou ruku, kterou vám spalovače podávají. 

I když by si to každý přál, v tomto směru (čili na cestě ke štíhlé postavě) nevede žádná zkratka. Můžete však jít krapet rychleji, a to právě díky spalovačům.

Zajímá vás zdravý životní styl a hubnutí? Máme pro vás tipy na zdravé večeře nebo rady, co jíst večer a nepřibrat.