Nalepovací nehty jsou krásným doplňkem, kdy si snadno vytvoříte manikúru podle svých představ. K dispozici jsou nejrůznější designy a provedení. S pomocí nalepovacího nehtu si zároveň můžete ty své výrazně prodloužit. Ovšem později přijde na řadu otázka, jak sundat nalepovací nehty, aby nedošlo k poškození vašich nehtů. Naštěstí existuje několik způsobů, jak si s tím poradit.

Jak sundat nalepovací nehty rychle a jednoduše

Úspěšný proces sundání nalepovacích nehtů obsahuje několik fází. Pro optimální výsledek je dobré dodržet následující návod přesně tak, jak jdou jednotlivé kroky po sobě.

  • Nejdříve nehty co nejvíce zkraťte – pomocí nůžek na nehty zkraťte umělé nehty na nejmenší možnou délku.
  • Opilujte vrchní stranu nehtu – dalším krokem je opilování vrchní části nalepovacího nehtu pomocí klasického pilníku na nehty.
  • Připravte si misku s odlakovačem na nehty – dále budete potřebovat misku, do které si nalijete trochu odlakovače na nehty. Aby mohl správně reagovat s použitým lepidlem, je potřeba, aby se ve složení nacházel aceton.
  • Namočte nehty do acetonu – teď přichází na řadu povolení lepidla, s čímž pomůže právě aceton v odlakovači. Nehty ponechte namočené podle potřeby zhruba 10 až 20 minut.
  • Nalepovací nehty odloupněte – aceton uvolní lepidlo a nalepovací nehty by následně mělo být jednoduché odloupnout pomocí rukou. Pokud stále pevně drží, nechte je ještě několik minut ponořené v acetonu.

Jako alternativní způsob, jak sundat nalepovací nehty, je možné použít dentální nit. K tomu však budete potřebovat někoho, kdo vám s tím pomůže. Nehty nejdříve jemně vypačte pomocí pomerančového dřívka. Vytvoříte tak mezeru mezi vaším a umělým nehtem. Nit je potřeba držet napnutou a opatrně se s ní dostaňte pod nehet a ten se po tahání nití tam a zpátky uvolní.

Už jste četli?  5 nejčastějších otázek ohledně CBD

Návod, jak sundat lepidlo na nehty

K připevnění umělých nehtů se tradičně používá speciální lepidlo. To může na vašich nehtech zůstat i po sundání těch umělých. Aceton v odlakovači sice dokáže velké množství odstranit. I tak je po sundání nalepovacích nehtů vhodné ruce důkladně omýt. Se zbývajícím lepidlem si umí skvěle poradit takzvaná leštička na nehty. S ní jemně přejíždějte po povrchu nehtu do té doby, než bude všechno lepidlo odstraněné.

Naučte se, jak odstranit umělé nehty doma

Výše uvedené způsoby jsou zaměřené na to, jak oddělat nalepovací nehty. Všechny navíc zvládnete z pohodlí domova. Pro optimální výsledky je však dobré nezapomínat na správné vybavení a volbu takových postupů, které budou dostatečně šetrné přímo k vašim nehtům.

Pro ochranu okolní kůžičky je dobré přidat před použitím acetonu trochu vazelíny, která zabrání nadměrnému vysušování. Stejně tak je dobré přidat i následnou vyživující péči o nehty pro doplnění hydratace a navrácení pevnosti.

TIP: Zjistěte, jak využít polygel pro modeláž nehtů.