Když se nám po nemoci podaří se vrátit do obvyklého režimu, nastává otázka, jak a kdy se opět vrátit k pravidelnému cvičení. Cvičení má na naše zdraví pozitivní účinky. Nicméně, po nemoci je potřeba se před cvičením postarat o správnou hydrataci, jídlo a oddech. Přečtěte si v tomto článku, jak postupovat, abyste se co nejrychleji zase dostali do plné formy.

Hydratujte se, jezte zdravě a naberte ztracenou energii

Než se po nemoci znovu dáte do cvičení, měli byste se nejdříve ujistit, že jste plně hydratovaní, občerstvení a máte už dost energie. Hydratace je důležitá pro to, abyste mohli své svaly udržovat ve stavu pohody. Na druhou stranu, jídlo je pro vás důležité, protože vám dodá energii, kterou potřebujete, abyste mohli svoje cvičení zvládnout. Jídlo by mělo být dobře vyvážené, sestávající z bílkovin a sacharidů. Dále je velmi důležité, abyste si naplánovali čas na relaxaci. Nemusí jít vždy o cvičení, ale i o odpočinek. Vyzkoušejte jógu nebo relaxační techniky, abyste se dokázali správně uvolnit. Je to skvělé, když si můžete na chvíli odpočinout, zacvičit si a znovu se cítit fit.

Dejte svému tělu čas na zotavení

Když jste nemocní, je důležité, abyste dali svému tělu čas na zotavení. To znamená, že se musíte vyvarovat náročnému cvičení po dobu, dokud se nevrátíte do normálního zdravotního stavu. Doporučuje se, abyste si odpočinuli alespoň dva týdny, aniž byste se pokoušeli provádět náročné tréninkové aktivity. I když máte pocit, že jste plní energie, vaše tělo může stále potřebovat čas na obnovu.

Už jste četli?  10 důvodů pro návštěvu psychologa

V průběhu tohoto období odpočinku byste měli konzumovat dostatečné množství tekutin a vyváženou stravu, abyste mohli podpořit proces hojení. Dalším důležitým faktorem je větší množství spánku, které je také důležité pro zotavení. Nadměrné cvičení po nemoci může vést k dalšímu poškození, takže je důležité dát svému tělu čas na uzdravení.

Nejen u cvičení po nemoci zachovejte zdravý rozum

Abyste se po nemoci vrátili k pravidelnému cvičení, je důležité zachovat zdravý rozum, vzít v úvahu váš stav. Je nutné se poradit s vaším lékařem, pokud máte jakékoli obavy o vaše zdraví. Začněte pomalu, zaměřte se na základní cvičení a postupně zvyšujte intenzitu. Vyhněte se jakýmkoli cvikům, které mohou vyvolat bolest nebo neúmyslně zvyšovat váš stres.

Sledujte svůj srdeční tep a buďte si vědomi toho, že se můžete cítit více unavení nebo mít vyšší srdeční frekvenci než obvykle. Nezapomeňte, že cvičení je skvělý způsob, jak se dostat do formy, ale je důležité, abyste si uvědomili, že během tohoto období je nutné také odpočívat. Dělejte si přestávky a dopřejte si dostatek spánku, abyste se opravdu uzdravili.

Nemusíte hned letět do fitka, začněte třeba se cvičením doma, s vlastní vahou nebo se vrhněte na jógu.