Chcete si pustit fajn film, a ještě se u toho zasmát? Právě ty se svatební tematikou jsou jedny z nejlepších. Rozlučky se svobodou, zaměněné nevěsty i rozvracení svateb. Podívej se s námi na 10 tipů na ty nejlepší filmy o svatbě, u kterých se budete za břicho popadat.

Když si Chuck bral Larryho

Chuck a Larry jsou nejlepší kamarádi, každý ale v úplně jiné životní situaci. Nakonec kvůli vyplacení životní pojistky pro Larryho děti, skončí v registrovaném svazku, přestože jsou oba heterosexuálové. Nakonec ale kvůli podezření úředníků, musejí začít doopravdy předstírat, že tvoří pár a jsou zamilovaní.

Co jsme komu udělali?

Francouzští rodiče přivedli na svět čtyři dcery a pro všechny z nich si představovali řádného francouzského manžela. Bohužel pro rodiče první dcera se vdala za muslima, druhá za Izraelce a třetí za Číňana. Nezbývá jim než doufat, že jejich nejmladší dcera si vybere podle vkusu rodičů. A opravdu se zdá, že se zasnoubila s mladým mužem křesťanského vyznání. Jaký je to ale pro rodiče šok, když s ní na návštěvu dorazí Charles.

Moje tlustá řecká svatba

Mezi nejlepší filmy o svatbě rozhodně patří i tato komedie. Mladá Toula, žijící s rodinou v Kanadě, pochází z Řecka a byla vychována velmi tradičně. Jednoho dne ale potká Američana Iana a zamilují se do sebe. To ještě ale netuší, co je čeká při představování budoucího ženicha řecké rodině. Ian se bude muset seznámit s řeckou kulturou velmi důkladně, než si bude moci Toulu vzít.

moje-tlusta-recka-svatba

(K)lamač srdcí

Tato francouzská komedie s Romainem Durisem v hlavní roli nám představí hlavního hrdinu a jeho opravdu netradiční firmu. Specializuje se v ní totiž na rozbíjení partnerských vztahů. Na začátku filmu dostává hlavní hrdina zakázku od bohatého muže, který chce, aby zbavili jeho dceru nevyhovujícího ženicha. Na celou akci je ale pouze týden času, a tak se ihned musí pustit do akce.

Pařba ve Vegas

Tento kultovní film s hvězdným obsazením není ani tak o svatbě jako spíše o jedné velké rozlučce se svobodou. Budoucí ženich a tři kamarádi se chystají užít si nezapomenutelnou rozlučku se svobodou ve Vegas. Dokážete si to představit: spoustu alkoholu, kasino, poker, automaty, hodně alkoholu a bláznivá párty. Když se druhý den po takové párty plné nejen alkoholu, ale i drog probudí na hotelu, zjistí, že ženich zmizel a oni netuší, co se stalo noc předtím. Musí se vydat hledat ženicha a zajistit, aby stihl svou svatbu.

Už jste četli?  Po stopách recyklačních značek aneb objevte způsob, jak si usnadnit třídění odpadu

Svatební cesta do Jíljí

Svatební cesta do Jíljí sice není nejnovější komedií, ale na zábavnosti zkrátka nikdy neztratí. Dva hlavní hrdinové v obsazení Josef Abrahám a Libuše Šafránková se spolu vydávají na předsvatební cestu do Jíljí, během které mají zjistit, jestli jim to spolu bude klapat i po svatbě. Cestou se jim přihodí možné i nemožné a ty budeš s napětím sledovat, zda-li jejich společné cesty budou pokračovat, nebo se rozdělí.

nejlepsi-svatebni-filmy

Nesvatbovi

John a Jeremy jsou skvělí přátelé a také kolegové z práce, kde se zabývají rozvody. O víkendech se ale věnují zcela jiné činnosti. Společně se bez pozvání dostanou na svatbu, kde si pořádně užívají na jejich účet. Jednoho dne se ale pustí do svatby jednoho vládního pracovníka a to se pořádně zkomplikuje. John a Jeremy ve filmu navštíví nespočet nádherně vyzdobených svateb. Pokud také chcete vykouzlit na svatbě kouzelnou atmosféru, nezapomeňte na světelné dekorace.

Fotr je lotr

Někdy je tou nejtěžší věcí na celém sňatku požehnání rodičů. Zdravotní bratr Greg našel dívku svých snů, ale napřed musí o její ruku požádat jejího otce, který ale v minulosti býval tajným agentem CIA. Brzy zjistí, že tenhle fort je tak trochu lotr a nikomu nedá svou malou dceru zadarmo.

Dvě nevěsty a jedna svatba

Marie má na partnery smůlu a toho pravého se jí nedaří najít již delší dobu. Jednoho dne se ale vrací do rodné vesnice na svatbu své sestry a zcela nečekaně se zamiluje do své lásky z mládí, Jiřího. Bohužel právě Jiří je snoubencem její sestry a svatba má být již zanedlouho.

Jak ukrást nevěstu

Tom je spokojený se svým životem svobodného mládence. Užívá si ho naplno a zároveň nikdy neztrácí oporu ve své nejlepší přítelkyni Hannah. Jakmile se jednoho dne Hannah vydá na dlouhou služební cestu do Skotska, rozhodne se vyslovit žádost o ruku, protože si uvědomí, že právě ona je v jeho životě tím důležitým. Hannah se ale vrací zpátky ze Skotska už zasnoubená a prstýnek jí nasadil někdo jiný.