Když se počasí zhorší a venku prší, může být pro rodiče náročné najít vhodnou aktivitu pro své děti. Nicméně v České republice existuje řada možností, jak trávit čas s dětmi i za nepříznivých podmínek. V tomto článku přinášíme tipy na 3 nejlepší aktivity, které si můžete užít s vašimi ratolestmi bez ohledu na počasí.

Indoor zábava pro děti v ČR

V České republice existuje mnoho možností, jak si užít zábavu s dětmi i v případě nepříznivého počasí. Jednou z nejpopulárnějších indoor aktivit jsou bezesporu aquaparky a bazény. V Praze se nachází například Aquapalace Praha, který nabízí celoroční koupání v teplých termálních bazénech, skluzavky a další atrakce pro dospělé i děti. Dalším oblíbeným aquaparkem je např. Aqualand Moravia v Pasohlávkách na jižní Moravě.

Pro ty, kteří preferují suchou variantu zábavy, jsou ideálním řešením indoor herny a centra pro volný čas. Např. Funpark Prague nabídne nejen park s různorodými trampolínami a hrami, ale také laser game arény či virtuální realitu pro starší děti a teenagerky. Podobné aktivity najdete i ve spoustě jiných míst po celém územní ČR – od Brna přes Ostravu až po Plzeň či Liberec.

Nejlepší aktivity pro deštivé dny s dětmi

Další skvělou volbou jsou muzea a galerie. Najdeme řadu zajímavých expozic pro dospělé i děti – od technických muzeí přes umělecká centra až po interaktivní expozice zaměřené na historii nebo přírodu. Není tedy nutné sedět doma ani v deštivém dni – stačí jen trochu fantazie a chuť objevovat nová místa!

Kde se bavit s dětmi, když venku prší

No přece doma! Když prší a nechcete ven, stále existuje spousta zábavných aktivit, které můžete dělat s dětmi uvnitř. Zde je několik nápadů:

  1. Výtvarné aktivity: Můžete spolu kreslit, malovat, vyrábět výrobky z papíru, modelovat z hlíny nebo tvořit vlastní ozdoby. Výtvarné aktivity rozvíjejí kreativitu a jemnou motoriku dětí.
  2. Hry a puzzle: Hraní stolních her, skládání puzzle může být skvělým způsobem, jak trávit čas spolu a rozvíjet logické myšlení.
  3. Čtení knih: Přečtení knihy nebo vyprávění příběhu může být skvělým způsobem, jak podnítit fantazii dětí a rozvíjet dovednost čtení.
  4. Kuchařka: Zapojte děti do přípravy jídla. Pomáhat s vařením je nejen zábavné, ale také učí děti o potravinách a stravovacích návycích.
  5. Hudební a taneční aktivity: Pusťte hudbu a zatancujte spolu nebo zkuste hrát na hudební nástroje, pokud máte nějaké k dispozici.
  6. Experimenty a vědecké aktivity: Můžete provádět jednoduché vědecké experimenty doma, jako je vytvoření bublin, mixování barev nebo hraní si s magnety.
  7. Filmový čas: Pusťte si dětský film nebo animovaný seriál a udělejte si společný filmový večer.
  8. Stavba: Pomozte dětem postavit pevnost z polštářů a dek nebo skládat stavebnice. Stavba podporuje kreativitu a týmovou práci.
  9. Naučte se novou dovednost: Když nemůžete ven, můžete se společně naučit něco nového, jako je pletení, háčkování, programování nebo jinou dovednost podle vašich zájmů.
  10. Věnujte se rodinným rituálům: Vytvořte si vlastní rodinné rituály, jako je pečení společného dezertu, psaní deníku nebo sdílení svých příběhů a zážitků.
Už jste četli?  Co můžete fotit doma

Nemusíte se bát deště, protože i uvnitř můžete mít spoustu zábavy a vytvořit spolu vzpomínky.