Klasická trička neodmyslitelně patří do šatníku každé ženy. Když ráno nevíte, co si vzít na sebe, symbolizuje právě tričko a džíny skvělou volbu. Velké oblibě se přitom nejen v posledních letech těší značková trička, která dají na první pohled ostatním vědět, jaký je váš oblíbený brand.

Jaké značce dáte přednost?

Přemýšlíte, jak vybrat dámské značkové tričko, které se ve vaší šatní skříni rozhodně neztratí? Ze všeho nejdříve si rozmyslete, jaké konkrétní značce dáte přednost. Na trhu je k dostání mnoho kousků od světoznámých značek, jako je například Tommy Hilfiger, Guess nebo Calvin Klein. Pokud máte k některé ze zmíněných značek blízko, bude pro vás pravděpodobně jasnou volbou. Pokud se však jedná o váš první značkový kousek, možná budete chvíli tápat, než najdete brand, který vám po všech stránkách sedne.

Doporučujeme, abyste si proto vytipovali několik značek, které jsou vám blízké. Prohlédněte si jejich nabídku a mrkněte, jaký styl je pro jednotlivá trička typický. Největší výběr dámských triček Tommy Hilfiger, Guess a Calvin Klein najdete na Modio.cz.

Velké logo, nebo spíše decentní?

Některým značkovým tričkům dominuje velké logo, jiné jej mají umístěné pouze v decentní variantě. Záleží přitom jen na vás, které variantě dáte přednost. Obecně se dá říct, že trička s velkým logem si zaslouží spíše decentnější spodní část oděvu. V druhém případě naopak můžete sáhnout po barevnějších kouscích s nejrůznějšími vzory.

damske-tricko-velky-vyber

Vyberte si padnoucí střih a velikost

Aby vám vaše nové tričko opravdu slušelo, záleží pochopitelně ve velké míře na tom, abyste si vybrali padnoucí střih a odpovídající velikost. Většina značek bude mít přitom na svých webových stránkách umístěnou velikostní tabulku. Pokud tričko nakupujete online, postačí se změřit a poté si jen z tabulky vybrat svoji velikost.

Už jste četli?  Proč lidé kupují spalovače tuků a má to význam?

Co se střihu týče, máte obvykle na výběr ze dvou základních variant. Buď vsadíte na upnuté tričko, které zdůrazní vaše křivky, nebo si koupíte spíše volnější kousek, ve kterém se naopak případné nedokonalosti lépe schovají. Tak jako tak, důležité je, abyste se v tričku cítila dobře a sebevědomě.

Nezapomeňte si také rozmyslet tvar výstřihu:

  • loďkový výstřih sluší zejména majitelkám užších ramen a menšího poprsí
  • véčkový výstřih vám jednoduše opticky prodlouží krk
  • hranatý výstřih ocení ženy s širšími rameny a většími ňadry
  • kulatý výstřih se obecně hodí pro všechny dámy

Materiál hraje roli

Při výběru hraje v neposlední řadě roli také materiál. Co se triček týče, je ideální bavlna, ve které vám bude příjemně. Skvěle odvádí případnou vlhkost, je příjemná na dotek a vy si ji zamilujete. U některých triček přitom může být zkombinována s elastanem.

damske-znackove-tricko

Barvu volte s ohledem na zbytek šatníku

Při nákupu oblečení pochopitelně záleží i na barvě. Většina žen pravděpodobně sáhne po své oblíbené nebo po té, u které ví, že jí zkrátka a jednoduše sluší. Značkové tričko symbolizuje drobnou investici, a proto se vyplatí si jeho barvu rozmyslet, aby vás po měsíci nošení neomrzelo.

V ideálním případě si můžete otevřít vaši šatní skříň a podívat se, jaké barvy v ní převládají. Pokud následně sáhnete po tričku v podobném odstínu, budete mít jistotu, že se u vás jen tak neztratí.

S čím značková trička kombinovat?

Na závěr už zbývá jen jediné. Pořídili jste si krásné značkové tričko a nyní přemýšlíte, s čím jej ideálně zkombinovat. Jistě vás potěší, že takové tričko pěkně vypadá ke klasickým kalhotám i sukni. Ze značkového trička si můžete během okamžiku vykouzlit elegantní outfit, nebo jej stylizovat spíše do sportovnějšího vzhledu. Je jen na vás, jakému stylu dáváte přednost.

A pokud si značkové tričko zamilujete, můžete si postupně pořídit hned několik nestárnoucích minimalistických kousků, které se ve vašem šatníku neztratí.