Vybrat padnoucí oblečení je někdy peklo. Ale velmi vám to usnadní, když víte, po čem koukat. Proto jsme se zaměřili na různé střihy sukní, abyste příště věděli, jaký rovnou z výběru vyřadit, a které kousky, podle typu vaší postavy, vám padnou jako ulité.

Sukně podle typu postavy

Každá žena může být půvabná a sexy, ale musí vědět, co jí padne. A protože nastaly horké dny, je ideální čas opatřit si do svého šatníku padnoucí sukně.

Áčková sukně

Áčková sukně dostala svůj název podle tvaru, který připomíná – tedy písmeno A. Výhodou sukně se střihem do A je, že ji využijete v rámci volného času, ale také do práce či pro formálně zaměřené příležitosti.

Áčkové sukně nejsou vhodné pro typ postavy jablko. Obecně této postavě sluší spíše šaty. Ženám, kterým se tuk ukládá především v oblasti pozadí a stehen bude střih sukně do A sedět lépe, důležité je ale volit délku sukně těsně nad kolena. U štíhlých postav je pak áčková sukně vhodná klidně i v podobě mini.

Balonová sukně

Balonová sukně dělá z člověka opravdu balón. Proto by se jí měly vyhnout téměř všechny ženy, s výjimkou těch opravdu štíhlých.

Pouzdrová sukně

Pouzdrová sukně se směrem dolů zužuje, díky tomu lichotí poctivým ženským tvarům. V kombinaci se stahovacím prádlem je to skvělá volba pro všechny ženy, které chtějí zakrýt nějaký ten faldík.

Nevhodná ale bude pro značně korpulentní postavy, jelikož v zúžených místech bude pravděpodobně kopírovat obrysy stehen, včetně jejich bochánků – o to víc, vyberete-li elastický materiál.

Pouzdrová sukně dobře sedí postavě typu hruška. K sukni pak stačí přidat halenku s výrazným pasem, to vykouzlí sexy vzhled. Je to i sukně pro typ jablko – odhalíte nohy a vypouklé bříško schováte díky kardiganu nebo pomocí členitého vzoru.

Už jste četli?  Crossbody kabelka pro všechny příležitosti

Rovný střih sukně

Rovná sukně sluší hlavně rovné postavě. Vyhnout by se jí ale měly ženy s plnými tvary, obzvláště rovným džínovým sukním. Rovná sukně v podstatě kopíruje šířku postavy, a tak máte-li nedostatky, které chcete zakrýt, rovné sukni se vyhněte.

Maxisukně

Maxisukně jsou aktuálně velmi oblíbené, aby ne – kdo sleduje módní trendy ví, že v letošním šatníku by rozhodně neměly chybět. Novou kolekci maxi sukní objevíte i na fashion e-shopu Trendymania.cz.

Maxisukně navíc sedí téměř každé postavě, s výjimkou obézních postav. Jsou však vhodné i pro plnoštíhlé. Patříte-li spíše k boubelkám, volte maxisukně s řasením.

Teď už víte, jaký střih sukně pořídit pro vaši postavu. Přečtěte si také, jak vybrat šaty podle typu postavy.