Vánoce za dveřmi a vy váháte, jak se obléct na štědrovečerní večeři? Tak zažeňte chmury, protože vám přinášíme několik cenných rad, jak si vybrat šaty, které jsou vhodné na Vánoce, a které raději odložit až na silvestrovský večer.

Oblečení na Štědrý večer

Štědrý večer je slavnostní chvíle a k takové patří i slavnostní oblečení. Neznamená to nutně, že se nastrojíme jako na ples, ale domácí teplákovku nechme raději ve skříni.

K slavnostnímu stolu se hodí koktejlky, které máte připravené k slavnostnějším příležitostem, nebo šaty v midi délce, které skvěle padnou vaší postavě, a díky kterým se budete cítit pohodlně, slavnostně, a nejen jako žena u plotny, která má na starosti přípravu celého večera. Vhodným materiálem je krajka, samet, satén či hedvábí.

I pro svého partnera a děti volte elegantní oblečení, které doplní vaše šaty, a přispěje slavnostní a jedinečné atmosféře Štědrého večera. Navíc budete vypadat hezky na fotografiích.

Barvy štědrovečerního oblečení

Obzvláště lahvově zelená a červená se hodí k vánoční atmosféře. Ale chcete-li mít oblečení naprosto vyladěné, berte zřetel na vaši vánoční výzdobu. Stylizovali jste vánoční dekorace do zlaté nebo stříbrné? Pak volte černé nebo tmavě modré šaty, které budou s tóny vánočních ozdob naprosto harmonizovat.

Styl šatů na Vánoce i Silvestra

Štědrovečerní večeře není návštěva nočního klubu, ale oslava narození Krista, proto by šaty neměly být příliš odvážné. A to ani když nejste věřící. Vybírejte proto střídmé oblečení, jenž zakryje výstřih, případně i ramena.

Sexy šaty si nechte na silvestrovský večírek. Na oslavu příchodu nového roku bez obav zvolte krátké výrazné lesklé šaty nebo halenky s flitry. I tady nešlápnete vedle s oblečením z vánoční kolekce.

Už jste četli?  V čem nejlépe přivítat Nový rok aneb v pohodlí v každé situaci

Dárek na poslední chvíli

Vybrané kousky z vánoční kolekce z e-shopu Trendymania fashion už do Vánoc nepřijdou, ale jestli ještě řešíte dárek na poslední chvíli, neváhejte a udělejte někomu radost dárkovými poukazy. Mimochodem, oblečení z vánoční kolekce unosíte i mimo vánoční čas, kýčovité Santa Klausy na něm totiž nenajdete.