Podzim se blíží a nesměle vstupuje i do našich šatníků. Ani s chladnem se přitom nemusíte vzdávat stylové módy. Které trendy by vás v nadcházejících měsících zaručeně neměly minout?

Bomber

Letecká bunda alias bomber představuje „staronový“ trend, který během letošní sezóny opět slaví svůj velký návrat.

Na podzim se tato nadčasová bunda navíc dočkala různých luxusních aktualizací. Svoji verzi tak představila například Prada, Elie Saab a LaQuan Smith, u nichž vládly zdobené exempláře. Značka Loewe nabídla luxusní kůži. Hitem je i oversized provedení, jak se ukázalo u Isabel Marant, Rafa Simonse a Sacai.

Korzety

Zpět na přehlídková mola přivedl korzety zájem generace Z, která jimi doslova zaplavila TikTok. Řada návrhářů tak zabudovala do svých podzimních kolekcí siluety inspirované tímto prvkem. Značky Dior a Balmain zašly ještě dál a svým korzetům přidaly futuristický nádech.

Dříve se přitom jednalo o nenáviděný symbol nepohodlí a útlaku a ženy v éře Coco Chanel slavnou návrhářku velebily za to, že je z něj konečně „vysvobodila“. Faktem ovšem zůstává, že korzet navzdory veškerému nepohodlí i krásně tvaruje siluetu.

Pleteniny

Pleteniny představují trend, o kterém módní bible Vogue s nadsázkou píše, že na letošní zimu by se vám při zvyšujících se cenách energií opravdu mohl hodit.

Jak je nosit na podzim 2022? Potěší vás, že ani v podzimních měsících nemusíte přicházet o svou ženskou siluetu. Povoleno je totiž obléknout pleteniny na mnoho způsobů – kupříkladu jako kardigany nebo svetrové šaty. Inspiraci z módních mol nabídla třeba Molly Goddard, kde se mohutné svetry kombinovaly s jejími charakteristickými tylovými večerními šaty.

Maxi délka

Zatímco jarní kolekce odhalovaly modelkám nohy v minisukních, na podzim se rozhodně nemusíte obávat toho, že byste v příliš odhaleném modelu nastydla. Žádoucí totiž naopak je se zahalit do maxi modelů.

Už jste četli?  Vyberte si softshellovou bundu, kterou nesundáte

Kolekce od The Row, Saint Laurent a Altuzarra na mola vyrukovaly právě s dramaticky vyhlížejícími šaty sukněmi v maxi délkách. Pokud si zrovna na tyto kousky nepotrpíte i vy můžete „maximální“ trend do svého šatníku začlenit. Hitem totiž budou i maxi kabáty. Podzim ovládnou především „županové“ střihy i umělé kožešiny.

Y2K

Tajemně vyhlížející název, původně zavedený pro problémy s počítačem, jichž se programátoři obávali kvůli označení nadcházejícího letopočtu ve formátu dvou 0, taktéž označuje jeden z trendů. A pokud jste dospívali na přelomu milénia, dokonce ho zaručeně budete znát.

Právě tehdy se nosily bokovky tanga, která v nich byla vidět pro široké okolí, mini sukně, crop topy odhalující piercing v pupíku, skřipce do vlasů nebo vysoké kozačky. Bláznivá image konce 90. let byla typická třeba pro tehdejší idol teenagerů Britney Spears.