Sužuje vás nepříjemný pocit, že stále děláte chyby v oblékání?  Na změnu je čas kdykoliv a vězte, že máte vše ve svých rukách. Existuje několik základních pravidel, na jejichž dodržování je potřeba dbát a výsledný efekt bude stát za to! Nebojte se, nejde o žádné složitosti.

Pozor na legíny

Tento kus oblečení patří bezesporu k nejpohodlnějším, ovšem legíny nejsou kalhoty. Jejich největší slabostí může být průhlednost, kdy nekompromisně odhalují spodní prádlo, což je nežádoucí.

Neznamená to, že se jich musíte nutně vzdát a vyřadit je ze šatníku. Naopak! Jednoduše si pořiďte kvalitní neprůhledné legíny a doplňte je tunikou, dlouhým topem či šaty.

Ponožky, všude ponožky

Český fenomén a neodpustitelný nešvar. Zejména muži se nedokáží ponožek v sandálech zbavit. Takto opravdu ne. Pochopitelně stejné pravidlo platí i pro ženy.

Do lodiček ano, či ne? Světově proslulé módní domy na přehlídkách lodičky doplňují ponožkami, ale to už chce míti Filipa, aby se z ponožkového experimentu nestalo módní peklo. Rada proto zní: ponožkám v lodičkách se vyhněte.

Zrádné spodní prádlo

I když se pyšníte krásným značkovým prádlem z prvotřídního materiálu, stále platí, že je světu nepřístupné. Pokládá se za nevhodné, aby vykukovalo z oblečení. Skutečné módní peklo představují silikonová ramínku u podprsenky. Mnohé ženy propadají iluzi, že jsou neviditelná. Nejsou!

Pozor na tenké látky oblečení, pod nimiž prádlo prosvítá, vyniknou tak barvy i vzory. Skvělým pomocníkem jsou bezešvé kalhotky.

Co se barvy týče, sáhněte po tělových a pudrových tónech, popřípadě po světle růžovém odstínu. Vyvarujte se známému, leč chybnému pravidlu, že pod bílé oblečení patří bílé spodní prádlo. Velký mýtus. Bílá barva bude pod oblečením přímo svítit. Tato barva je navíc nejnáročnější na údržbu, každý flek a seprání je na ní nesmazatelně zapsané.

Značky, kam se podíváš

Všeho moc škodí. Není nutné dávat okolí na obdiv, že jste milovnicí značek, proto se vyhýbejte velkým, výrazným logům. Na kombinování různých značek raději zapomeňte.

Zablácená obuv

Boty dokáží model korunovat, nebo jej zcela pohřbít. Než definitivně vyjdete ze dveří, zkontrolujte stav obuvi. Zaschlá vrstva bláta dojem nikdy neudělá. Boty nezkrášlí skvrny ani zbytky posečené trávy. Na údržbu jsou nejnáročnější bílé tóny, na druhou stranu by v botníku chybět nemohly, neboť bílé tenisky patří mezi basic kousky.

Už jste četli?  Spodní prádlo a den D

Střídmost s doplňky

Méně je více. Toho se držela i vždy elegantní Coco Chanel, která před odchodem z domu prý vždy ještě jednu věc odkládala. Nesnažte se tedy outfit ozvláštnit náramky, řetízky, prsteny, broží, sponkami a čelenkou. Volte pouze dva z nich, třeba vkusný opasek nebo na zimu vhodný pončo šál.

Sport versus elegance

Z módního hlediska je nepřijatelné kombinovat společenské oblečení se sportovním. Zapovězená je kombinace plesových šatů a péřové sportovní bundy. Každý by měl vlastnit elegantní kabát, nejlépe vlněný, jenž v zimě zahřeje.

Ohraná písnička je také ta o pohorkách ve městě. Této obuvi sluší hory, do města prostě nepatří.

Správná velikost

Volba správné velikosti je základ. Dle postavy volte střih oblečení, ne každý si může dovolit například bokové kalhoty. Jednoduché není ani nosit oversized oblečení, musí se správě kombinovat, abyste nebudili dojem milovníků pytlů na brambory. Kamenem úrazu bývá nesprávná velikost spodního prádla. Se zařezávajícím se prádlem si vysloužíte akorát nelichotivou pozornost. Nemluvě o tom, že pohodlné to taky nebude.  

Věčný boj o silonky

Tělové silonky jsou stálicí v módních diskuzích. Stále neexistuje jednotný názor. Odborník na etiketu Ladislav Špaček vidí tělové silonky jako nezbytný doplněk hodící se na všechny příležitosti (výjimku představuje streetová móda a večerní společenský styl). Na trhu seženete ultra tenké i kousky bez špičky. Mnozí módní stylisté je ovšem nenávidí a doporučují klientkám, aby je ze šatníku vyřadily na prvním místě.

Nevybírejte pokaždé jinde

Najít padnoucí kousky je někdy opravdu oříšek. O to těžší, vybíráte-li oblečení ve velkých e-shopech, které shromažďují zboží tisíců značek. Mnohdy jsou velikosti i střihy různé, a vám pak přijde nepadnoucí móda, což vás akorát otráví. Vsaďte raději na menší e-shopy, kde nabízejí oblečení, které, když vám jednou padne, bude vám sedět vždy. Vyzkoušejte stylový e-shop Trendymania fashion. Kvalita zaručena.