Asi se všichni shodneme, že zdobení cukrářským sáčkem je jedna z nejnáročnějších disciplín cukrařiny. Sáček na zdobení musí mít tu správnou velikost, na konci ten správný průměr, musí být z příjemného a přizpůsobivého materiálu, nesmí být tenký ani silný a zároveň musí být kvalitní, aby se nám hned při prvním použití neroztrhl. Kdo se v tom má vyznat? Proto vám s tím, jak vybrat zdobící sáček pomůžeme a ušetříme zdlouhavé rozhodování.

Druhy zdobicích sáčků

Jestli jste někdy vyrazili na nákup zdobících sáčků, jistě jste si všimli, kolik druhů jich na trhu je. Vybrat zdobící sáček není jednoduchý úkol, dělí se nejčastěji podle užití, materiálu a velikosti.

Jednorázové cukrářské sáčky

Nejběžnějším druhem je obyčejný sáček, který se užívá jako zdobící sáček jednorázový. Mnoho z nás ho ale i vymývá a používá znovu a znovu. Je vyrobený ze slabého plastu a najdete ho snad ve všech velikostech od těch úplně nejmenších, které jsou určeny na drobnější ozdoby, až po ty úplně největší na krém. Tento zdobicí sáček se špičkou ve větší velikosti je skvělý na krémy a jejich ozdobné nanesení na dort.

Dále je zde trezírovací sáček, který se od předchozího liší tím, že velikost příliš nehraje roli. Jedná se totiž vždy o drobnější sáček, který má na svém konci umístěnou malou plastovou špičku. Užívá se nejčastěji ke zdobení perníčků, na bílkovou polevu.

Cukrářské sáčky na více použití

Dále jsou zde sáčky, které nejenže šetří naši peněženku, ale šetří i naše životní prostředí. Dají se omývat a používat znovu a znovu. Takový sáček se díky svému pevnému materiálu nejlépe hodí na věnečky.

Už jste četli?  Jak darovat peníze k 50. narozeninám

Do této kategorie patří zdobicí sáček plátěný, silikonový zdobící sáček, ale také zdobící sáček z nylonu.

Jak nahradit cukrářský sáček

Že není sáček jako sáček? Ale je – cukrářský sáček nahradíte klasickým plastovým sáčkem, ve kterém jste koupili pečivo. Stačí jej naplnit krémem a ustřihnout rožek. Nemůžete sice očekávat takové vlastnosti jako u profesionálních zdobicích sáčků, ale v domácím prostředí poslouží dobře.

Baví vás pečení? Pak vyzkoušejte výborné nadýchané kynuté ptáčky nebo se podívejte, jak vyrobit formu na trdelník, abyste si na této dobrotě mohli pochutnat i doma.