Bez angličtiny se dnes prostě neobejdeme. Nejen, že ji vyžadují téměř v každé práci, ale hodí se i v každodenním životě. Ať už rádi cestujete, studujete, nebo se chystáte za prací do ciziny, tento světový jazyk byste měli umět, jako když bičem mrská. Oprašte své znalosti nebo získejte úplně nové pomocí online kurzu. Jsou zábavné, a navíc ušetříte v porovnání s klasickým prezenčním kurzem.

Největší výhody online kurzů

Proč byste se měli jazyk učit právě online formou? Získáte přístup do systému nebo aplikace, díky které se budete moci učit odkudkoliv a kdekoliv. Některé nabízí i offline výuku, což oceníte zejména během dlouhých cest vlakem či na chatě, kde je špatný signál.

K lekcím se můžete kdykoliv vrátit a zopakovat si je. Nestane se vám, že by vám něco uniklo a pokud ano, jednoduše se na to podíváte znovu. Už se nemusíte bát, že do hodiny přijdete pozdě, nebo že kvůli nemoci zůstanete pozadu.

Angličtina online je zábavná a levná

Výuka je interaktivní. Angličtina online vás díky tomu bude bavit. Naprostá většina kurzů kombinuje teorii a konverzaci dohromady a obzvláštňuje to o různé prvky, díky kterým si látku zapamatujete mnohem snáz.

Ano – i konverzace se totiž dá trénovat z pohodlí domova. Zapomeňte na nudné učebnice pro samouky. S těmi se jazyk nikdy pořádně nenaučíte. Nemluvě o tom, že je po pár pokusech většinou stejně odložíme a jen na ně sedá prach.

Jak je to ale s klasickými prezenčními kurzy, nejsou přeci jen efektivnější? Takový kurz v jazykové škole samozřejmě má své výhody. Bohužel ale stojí mnohem víc než výuka online a musíte být pokaždé přítomní, právě finance a dojíždění je pro některé z nás kamenem úrazu. Co se obsahu týče, paradoxně toho nenabídnou o mnoho víc než právě angličtina na počítači nebo tabletu.

Také online kurzy totiž pracují s úrovněmi od A1 do C2 a jsou standardizované. Proto vás připraví i na certifikované jazykové zkoušky. Dejte si pozor jen na to, abyste nekoupili zajíce v pytli. Proto je důležité si nejprve přečíst nějaké recenze, nainstalovat zkušební verzi a teprve poté se rozhodnout.

TIP: Přečtěte si recenzi aplikace Online jazyky.

anglictina-online-kurzy

Co všechno online kurz angličtiny nabízí

Na začátku si uděláte vstupní test. Podle výsledku zjistíte, jakou úroveň náročnosti byste měli zvolit. U většiny testů si úroveň vyberete sami. Jiné vám ji ale přidělí napevno a už s tím nic neuděláte. To má svůj důvod – výuka by vás totiž měla někam posunout, ale zároveň byste měli stíhat. Nemá cenu se hlásit do pokročilých, když vám chybí základy.

Jak už jsme zmínili, každý dobrý kurz by měl kombinovat jak teorii, tak praxi, tedy konverzaci. Právě konverzace je důležitá k tomu, abyste jazyk zvládli používat v každodenním životě. To ale neznamená, že gramatika je k ničemu.

V pracovním prostředí a na univerzitě na ní záleží stejně, jako na schopnosti mluvit. Protože když napíšete e-mail obchodnímu partnerovi s hrubkami, nikdo vás nebude brát vážně. Když už jsme u toho, dají se zaplatit i kurzy s konkrétním zaměřením. Například s business, zdravotnictví, právo atd.

Dělají se i kurzy přímo pro děti. To má svůj důvod. Vaše ratolesti totiž pravděpodobně dospělácká verze bavit nebude. Potřebují něco, co je zaujme. Dětská online angličtina je proto mnohem víc interaktivní a postavená na trochu jiném systému.

online-jazykovy-kurz

Na co se připravit

Vše probíhá přes počítač. Pozor – pokud se chcete učit z tabletu či telefonu, ověřte si, jestli je s nimi aplikace kompatibilní. Některé kurzy totiž lze otevřít jen na počítači. Výhodou je, pokud do kurzu získáte přístup z více zařízení najednou. Pak totiž můžete jazyk pilovat za jednu cenu společně s partnerem.

Kromě konverzování a čtení vás čeká také poslech a psaní. Budete se divit, ale právě díky psaní si většina lidí zapamatuje látku nejrychleji. A proto takové lekce rozhodně nepřeskakujte. A cena? Některé jsou docela zdarma, a i ty jsou celkem obstojné. Pokud to ale myslíte opravdu vážně, připravte si okolo 2000 Kč na rok.

TIP: Přečtěte si naše tipy, jak se naučit cizí jazyk zdarma nebo si angličtinu procvičte díky sledování filmů v angličtině.