Poslední měsíce a týdny nám přináší spoustu nepříjemných překvapení, která mají dopad na naše finanční jistoty a možnosti. Mnohé rodiny musí zredukovat své výdaje a hledají nové cesty k šetření. Pokud musíte osekat i výdaje na děti, zkuste začít od oblečení. Je to snadné a nemá to většinou dopad na kvalitu dětských životů.

I zdánlivě malé úspory mohou v měsíčním rodinném rozpočtu nakonec znamenat velký rozdíl. Rodiče ví, že nákupy dětského oblečení jsou nákladnou a nekončící činností. Přitom stačí dodržet následující nápady a hned půjde i tato činnost lépe.

Nakupujte, jen když je to nutné

Často máme tendenci koupit něco jen tak třeba proto, že se nám to líbí. Pojďte úplně vypustit tyto nesmyslné a zbytečné nákupy a kupovat jen to dětské oblečení, z něhož vaše děti vyrostly, zničily jej nebo jim prostě chybí. K nákupu přistupte, až když se ujistíte, že daný kousek je opravdu nezbytný.

Jen kvalitní kousky

Pokud je dětské oblečení až neuvěřitelně levné, pravděpodobně to bude znamenat bídnou kvalitu. Zdánlivé ušetření je tedy jen imaginární, protože se daný kousek rychle zničí a vy budete mnohem dříve shánět nový.

Online nákupy

Neplatí to pro všechny, ale online nákupy máme často více pod kontrolou a můžeme si je v klidu promyslet. Navíc ušetříte čas, dopravu i nervy. Pokud víte, že i online většinou nakupujte unáhleně, naplňte si na e-shopu svůj imaginární košík, a pak ještě dvě hodiny počkejte. Pokud se vám vybrané zboží bude jevit jako potřebné i za tuto dobu, přistupte k nákupu.

Bazary a prodeje

Oblečení, z něhož vaše děti vyrostly, můžete vždy ještě zkusit prodat na různých bazarech online i offline. Zkuste proto už při nákupu přemýšlet, jestli produkt vydrží a jestli se jedná o značku, po níž je i v bazarovém světě poptávka. Zároveň zvažte při svých vlastních nákupech možnost pořízení daného kousku z druhé ruky.

Už jste četli?  Toužíte po venkovní svatbě? Na tohle všechno je potřeba myslet, aby byl váš den perfektní