Pánské tašky jsou oblíbeným módním kouskem, které ocení každý muž, který miluje praktičnost a pohodlí. Proč nosit všechno potřebné složitě v rukou, když můžete stylově doplnit outfit některou z pánských tašek? Prozradíme vám, proč stojí za to do podobného kousku investovat.

Taška místo batohu. Jakou zvolit?

panske-tasky-pres-rameno-elegantni

Často jsou to právě muži, kteří dávají přednost spíše batohům před elegantními taškami. Obzvláště v případě, kdy ale outfit ladíte spíše do elegantního stylu, je to velká škoda. Zkuste pro jednou nahradit sportovní batoh elegantní taškou přes rameno, kufříkem nebo casual taškou s poutky na nošení. Do obvyklých rozměrů kufříků i tašek hravě schováte notebook či tablet, arch papírů v deskách i pouzdro na propisky. Pánské tašky přes rameno disponují obvykle spíše menším prostorem, a jsou tak vhodné i na každodenní pochůzky městem, kdy s sebou nepotřebujete nic víc než peněženku, telefon a klíče. Nosit ale zmíněné nezbytnosti po kapsách je nekomfortní a obvykle ani ne příliš vzhledné.

Pokud jste však nepřišli na chuť casual taškám, a bez batohu si zároveň nedokážete život představit, doplňte svůj šatník o jeden elegantní kousek batohu, který můžete vynosit pokaždé, když zrovna oblékáte kabát, plátěné kalhoty nebo elegantní botky. Věřte, že celý outfit bude budit úplně jiný dojem, než když outfit do kanceláře téměř zazdíte sportovním batohem. 

Tudy cesta nevede aneb kdy nechat tašku doma?

Je dobré vědět, že většina elegantních pánských tašek se nehodí vždy úplně ke všemu. Proto není třeba zatracovat zmíněné batohy – pokud se chystáte vyrazit si ven ve sportovním, batoh je to pravé ořechové pro vás. Ke košili a plátěným kalhotám se ale zkrátka příliš nehodí. Vždy se tedy na vteřinku zamyslete nad tím, jaký bude výsledný efekt, pokud outfit doplníte některým z praktických zavazadel.

Už jste četli?  Bambusové rolety: Jaké jsou jejich výhody?

Pokud rádi cestujete nebo je vaší povinností přenášet přes den větší množství věcí z místa na místo, vsaďte na šikovný weekender, který pojme opravdu mnohé, a navíc skvěle vypadá. Na nošení notebooku a telefonu vám ale naopak postačí menší koženková nebo kožená taška, která se bude v zasedačce vyjímat. Ať už sháníte jakýkoliv z uvedených kousků, nebo snad něco úplně jiného z říše doplňků, dost možná si na své přijdete v CCC. V kamenných prodejnách i v internetovém obchodě totiž najdete množství nejrůznějších stylů a provedení nejen pánských tašek. 

Univerzální kousky, které využijete den co den

Zvolíte-li váš nový kousek chytře, dost možná pro něj najdete dennodenní využití. Do práce, do obchodu i na procházky městem – pánskou tašku přes rameno můžete vynosit téměř kamkoliv, přičemž vždy vám poskytne praktičnost i styl. Pokud si navíc vyberete tašku v takovém barevném provedení, které nejvíce sedne vašemu stylu a zbytku šatníku, máte vyhráno – takové zavazadlo vám prostě sedne den co den. Jestliže vám zatím přijde nepředstavitelné tašku přes rameno nosit, dejte ji šanci – uvidíte, že si rychle zvyknete na prázdné kapsy u kalhot a pohodlí, které taška nabízí. Kdybychom měli navíc jmenovat nejuniverzálnější kousek, který padne sportovnímu i elegantnímu outfitu, byla by to právě taška přes rameno.