Batoh určený k městskému používání musí splňovat požadavky uživatele na funkčnost i design. Využít ho mohou zejména lidé, kteří pracují na notebooku. Nebudou tak muset pracovat pouze z domova, nýbrž odkudkoli. Jelikož je ale batoh velmi výrazným prvkem outfitu, musí mít také vyladěný design a být módní. Jak vybrat vhodný batoh do města?

Na začátku je samozřejmě zásadní, pro koho batoh bude. Na trhu je široký výběr dámských i pánských módních batohů, ze kterých lze vybírat. Dalšími kritérii jsou pak hlavně design a funkce.

Design batohu

Módní batohy jsou na trhu dostupné v nejrůznějších designech. Design batohu určuje zejména materiál použitý k jeho výrobě a různé okrasné prvky.

Zde univerzální rada ohledně výběru konkrétního batohu neexistuje. Vybírejte podle vašeho vkusu a toho, co vás nejlépe vystihne. Batoh je výrazným prvkem outfitu, proto by s vámi měl celkově ladit a při jeho nošení byste se měli cítit pohodlně.

Pokud však nechcete kupovat víc batohů, vsaďte na univerzálnost designu. Váš nový batoh musí ladit jak s ležérním, tak s formálním oblečením.

Nebojte se také prohlédnout více obchodů, batoh nemusíte koupit v prvním, který navštívíte. K tomuto účelu se výborně hodí katalog batohů, který vám nabídne celkový přehled aktuální nabídky na trhu. Všechny produkty jsou v něm přehledně rozděleny do kategorií a výběr vám tak mohou velmi usnadnit.

Účel používání

Před výběrem nového batohu si nejdříve ujasněte, k čemu ho budete nejčastěji používat.

Hledáte pouze módní doplněk, do kterého byste schovali telefon a malé nezbytnosti? Pak vybírejte z menších městských batohů. Na trhu jich je široká škála v různých designech.

Nebo naopak hledáte něco, do čeho byste schovali notebook, tablet a spoustu dalších věcí, protože potřebujete pracovat odkudkoli? Podívejte se tedy na větší roll-top batohy. Jsou to batohy s větším objemem a vrchním plněním, do kterých schováte opravdu cokoli.

Už jste četli?  Jaké boty do zahrady? Trend je jasný
batoh-do-mesta

Další parametry a funkce

V závěru výběru zohledněte také různé parametry a přídavné funkce, které by batoh případně mohl mít. Dále se pak při výběru řiďte tím, jak budete batoh nejčastěji používat. Ptejte se na následující otázky: 

  • Z jakého materiálu je batoh vyroben? Je nepromokavý?
  • Má kapsu pro uložení notebooku? Je polstrovaná?
  • Má také bezpečnostní popruh pro notebook?
  • Je uvnitř rozdělený na oddělené komory?
  • Je dostatečně pevný, aby ochránil elektroniku?
  • Jaké má batoh možnosti polohování a řešení popruhů?
  • Sedí na zádech dobře a cítíte se s ním pohodlně?
  • Kolik má bočních kapes a jaká je jejich velikost?
  • Má batoh také bezpečnostní zámek?

Na všechny tyto otázky si odpovězte a poté vyberte z takových batohů, které vám nabídnou co nejvíce využitelných funkcí.