Prsteny zdobí naše ruce už spousty let a vždy bylo jednoduché si prsten vybrat. Stačilo zajít do klenotnictví a prsten si jednoduše vyzkoušet. Doba se však změnila a nákupy se přenesly především do online prostoru – aby ne, vždyť nám to ušetří spoustu času. Jak ale zjistit správnou velikost prstenu, když si jej nemůžeme přímo vyzkoušet? Máme pro vás pár chytrých tipů.

Velikost prstenu závisí i na jeho tvaru

Než se rozhodnete pro konkrétní velikost prstenu, bude se vám hodit několik důležitých informací:

  • Pro velikost prstenu můžete najít dvě hodnoty – EU velikost a průměr prstenu v mm. Např. EU 53 je 16,9 mm.
  • Je vaše dominantní ruka pravá nebo levá? Ať tak nebo tak, na dominantní ruce je obvod prstu vždy trošku větší, proto se rozhodujte spíše pro větší velikost, váháte-li mezi dvěma.
  • Širší prsteny bývají na prstě těsnější než úzké kroužky, proto v těchto případech sáhněte po větší velikosti.

Jak zjistit velikost prstenu

Způsobů, jak zjistit velikost prstenu je několik. Tady jsou dva snadné tipy, jak na to přijít.

Měrné kroužky

Vůbec nejbezpečnější způsob, jak zjistit velikost prstenu, aby vám nový šperk stoprocentně padnul. Měrné kroužky koupíte v jakémkoli e-shopu a stojí pár korun. Používat je pak můžete kdykoliv, když se rozhodnete ozdobit své ruce novým prstenem.

Je to velmi snadné. Přijde vám sada různých velikostí kroužků, které jsou navlečené na jednom kruhu. Takže se nemusíte bát, že by se vám rozutekly. Jednotlivé kroužky pak zkoušíte a který vám padne nejlépe, takovou velikost prstenu objednáte.

Už jste četli?  10 důvodů pro návštěvu psychologa
merne-krouzky

Myslete však na to, že ráno či večer můžeme mít prsty trošku opuchlejší, proto si kroužky raději vyzkoušejte v různých fázích dne. Budete mít jistotu, že vás váš nově zakoupený krásný šperk nebude tlačit.

Kousek provázku

Stačí vám kousek provázku, který si obmotáte kolem prstu. Neměl by být však na těsno, prsten je z tvrdého kovu a nebude tak pružný. Provázek pak natáhněte k pravítku nebo metru a zjistěte velikost prstenu v mm. Nezapomeňte ale, že klouby mohou být silnější než obvod prstu, myslete na to, abyste prsten přes klouby přetáhly.