Jste se svojí postavou 100% spokojená? Pravděpodobně jen minimum žen by na tuto otázku odpovědělo kladně. Většinou se nám nelíbí, že máme větší zadek, příliš široké boky, vypouklé bříško, nebo velká stehna. Nedostatků je mnoho a vypadat, jak ženy z obálek časopisů, je nereálný cíl. Už proto, že jejich nedostatky jsou počítačově upraveny. Co však ale můžeme udělat je, že si vybereme vhodné oblečení, které nám bude sedět. Jak zakrýt nedostatky postavy?

Jak zakrýt bříško

Máte objemnější bříško? Pak bude vaše postava nejspíše ve tvaru jablka. V takovém případě je vhodné zvolit svršky světlých barev, ideálně s vertikálními pruhy. Pozornost od bříška také odvedete, když si budete oblékat halenky s výstřihem do V. V létě zase skvěle padnou šaty áčkového střihu. U sukní volte rovné střihy či zavinovací sukně po kolena.

Raději se vyhněte vypasovanému oblečení, širokým páskům a volnému oblečení světlých barev, takové vás opticky akorát rozšíří.

Problémové hýždě

Domníváte se, že vaše pozadí je větší, než je podle vás ideální velikost? Pak jej opticky zmenšete. Volte dámské šaty s úzkým střihem v pase, jež má směrem dolů střih volný. Ideální jsou i kalhoty s vysokým pasem doplněné o zajímavé topy, třeba s odkrytými zády, které odvedou pozornost.

Bokové kalhoty a kalhoty s výraznými kapsami by pro vás měly být tabu. Vyhýbejte se také džínům, které mají v oblasti hýždí světlejší odstín oproti zbytku kalhot.

Móda pro široké boky

Širší boky jsou typickým znakem postavy ve tvaru hrušky. Většina žen s širokými boky má štíhlý pas. Proto se na něj snažte upoutat pozornost. Jak zakrýt boky? Zvolte kalhoty s vysokým pasem nebo džíny boyfriend střihu. Pozornost od širokých boků také odvedou větší šperky či šály, zajímavé topy a halenky s výstřihem do V.

Už jste četli?  Trendy výbava pro miminko: Co vám doma nesmí chybět?

Vyhýbejte se kalhotám s volným střihem, slimfit střihu, šatům s rovným střihem a nekombinujte tmavé úzké topy a světlé kalhoty.

Když máte širší stehna

Na vaši postavu skvěle padnou šaty a sukně zvonového střihu po kolena – tím zakryjete stehna a dáte vyniknout lýtkům, které odvedou pozornost od širších stehen. Vůbec nejlepší je, když zvolíte legíny nebo úzké kalhoty, které doplníte tunikou či prodlouženou mikinou, které budou končit v půlce stehen.

Vyhněte se horizontálním pruhům na kalhotách, ty by vaše širší stehna ještě zvýraznily. Ani topy, které končí v nejširší části vaší postavy nejsou vhodným způsobem, jak zakrýt nedostatky postavy.

Kde pořídit originální oblečení?

Chcete vybírat nejen oblečení podle vaší postavy, ale toužíte po originálních kouscích, které jsou šik? Zavítejte do fashion e-shopu Trendymania.cz.