Akné je často velmi frustrující problém. Pokud se chcete zbavit akné, musíte vědět, co je nejlepší pro vaši pokožku. Existují vitamíny na akné, které mohou pomoci. Ale i čištění pleti je důležité. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou nejlepší způsoby, jak se zbavit akné.

Co je nejlepší aneb jak se zbavit akné?

Čištění pleti

Nejprve je důležité mít čistou pleť. To znamená, že byste si měli každý den umývat tvář a používat čisticí prostředky, které odstraní make-up, nečistoty a maz. Pokud budete používat správné čisticí přípravky, vaše pleť bude vypadat zdravěji.

Vím, co jím

Kromě toho byste se měli myslet i na jídlo. Vyhněte se mastným a smaženým jídlům, vhodná není ani čokoláda nebo káva. Měli byste jíst spoustu čerstvého ovoce a zeleniny, které jsou plné vitamínů. Zkrátka bojujte jídlem proti akné.

Některým lidem nedělá dobře mléko a lepek. Vždyť nejedna celebrita je známá tím, že se těmto surovinám vyhýbá. Jídla bez pšenice a bez mléka volí právě proto, aby měly krásnou pleť.

Vyhněte se stresu

Dalším důležitým faktorem je stres. Pokud budete mít stres, bude se to na vaší pleti projevovat v podobě akné. Proto je důležité najít si čas každý den na to, abyste se uvolnili. Můžete si naplánovat sportovní aktivitu nebo odpočinek ve wellness.

Hydratovaná pokožka

Dalším důležitým faktorem je udržování vaší pokožky hydratované. Použijte krém nebo roztok obsahující kyselinu salicylovou, abyste se zbavili mrtvých buněk pokožky, které mohou způsobovat akné. Pokud budete používat správný hydratační přípravek, vaše pleť bude hladší a vy se budete cítit hezčí.

TIP: Přečtěte si, jak pečovat o pleť.

Pozor na kosmetiku s oleji

Abyste se co nejvíce vyhnuli akné, snažte se nepoužívat kosmetiku obsahující oleje. Olej může způsobit ucpání pórů a tvorbu černých teček. Pokud si myslíte, že musíte použít make-up, vyberte si ten, který je určen pro problematickou pleť.

Už jste četli?  Rozluštění tajemství podkožního akné: Co byste měli vědět a jak se ho zbavit
jak-se-zbavit-akne

Hormonální akné

Pamatujte si, že akné je často spojeno s hormonálními změnami. Z tohoto důvodu je důležité, abyste byli co nejvíce informováni o tom, co se s vaším tělem děje. Pokud si myslíte, že máte hormonální akné, kontaktujte svého lékaře. Lékař vám pomůže určit, zda jsou vaše hladiny hormonů v normálu.

Vitamíny na akné

Vitamíny na akné jsou také velmi užitečné, nejvíce pomůžou:

  • Vitamín A je jedním z nejlepších vitamínů na akné. Pomáhá zabránit ucpání pórů a podporuje zdravou pleť.
  • Vitamín B12 je další dobrý vitamín na akné. Pomáhá snižovat podráždění pokožky a urychluje hojení ran.
  • Při akné také pomáhají omega-3 mastné kyseliny. Užívejte je denně v tabletách nebo ve formě oleje z tresčích jater.

Doufáme, že tyto tipy vám pomohou co nejvíce se vyhnout akné nebo alespoň minimalizovat jeho výskyt.

Nezvhledné akné může působit na to, jak se cítíme. Přečtěte si naše tipy, jak si zvýšit sebevědomí.