Vřesy jsou jednoduché, ale vděčné dekorativní rostliny, které můžete pěstovat během celého roku. Nevadí jim ani sníh a mráz. Stále častěji si proto nacházejí cestu i do našich domácností. Svými jemnými barevnými tóny krásně doplní jakýkoliv interiér. Aby vám ale vydržely, je potřeba věnovat jim správnou péči, proto vám poradíme, jak se starat o vřes v květináči.

Jak se starat o vřes v květináči?

Když pěstujete vřes, v květináči mějte drenážní otvory, aby v něm při zalévání nezůstávala voda. Vřes potřebuje jemnou, propustnou půdu s neutrálním pH. Pokud jej pěstujete na terase či balkónu, doporučujeme jej chránit před sluncem a větrem.

Uschlý vřes

Pokud je půda u vřesu v truhlíku suchá a již delší dobu nezaléváte, rostlina začne usychat. Pokud chcete, aby byl vřes znovu krásně zelený, dejte ho na chvíli do misky s teplou vodou.

Hnědnutí vřesu

Vřes bude hnědnout, pokud mu bude chybět některý ze stopových prvků. Proto nezapomínejte vřes pravidelně hnojit.

Jak často zalévat vřes v truhlíku?

Vřes potřebuje dostatek vody, jelikož rychle usychá, ale pozor, abyste ho nepřelili. Zalévejte jej tedy klidně i jednou denně, pokud vidíte, že půda je suchá. V kvetináči s vřesem by ale neměla stát voda.

S čím kombinovat vřes?

Vřes se skvěle kombinuje s jinými okrasnými rostlinami, jako jsou muškáty, fialky nebo pelargonie.

Zazimování vřesu

Jak zazimovat vřes? Před začátkem zimy vřes přesadíme do většího květináče a umístíme jej na suché a chladné místo, kde teplota nebude nižší než pět stupňů. Zeminu jen lehce zavlažujeme. Vřes v truhlíku v zimě nehnojíme.

Už jste četli?  Jaké rostliny lze sázet v červnu?

Co s vřesem po zimě?

Pokud jste vřes pěstovali na terase či balkónu, musíte jej na jaro přesadit do nového květináče s řídkou zeminou a jemným hnojivem, pokud jste tak už neudělali na podzim. Pokud jej chcete pěstovat ve vnitřních prostorách, můžete jej nechat v tom samém květináči. Je důležité, aby byla zemina čerstvá a vlhká. Hnojit byste ho měli jen jednou za měsíc. Jakmile se na vřesu objeví první květy, nechte jej na světlejším místě.

Jak pěstovat vřes doma?

Pokud jste si koupili vřes s květem, doporučujeme jej ihned přesadit do širšího květináče. Zalévejte ho jen tolik, aby byla zemina lehce vlhká. Hnojit byste jej měli jednou za týden. Pěstování vřesu není tak složité jako například u jiných rostlin. S trochou pečlivosti se vám určitě podaří vypěstovat krásnou a zdravou rostlinu. Dekorace vašeho domova jistě oceníte nejen vy, ale i vaši návštěvníci.

Vřes je vděčná rostlina, ale rozhodně není jediná, která vám udělíá radost. Přečtěte si i další články o pěstování – radili jsme, jak pěstovat monsteru a nezapomněli jsme ani na pěstování bylinek v květináči.