Stále čekáme na teplé dny, až se po zimě zase trošku opálíme a budeme se vystavovat v padnoucích šatech. Ale jaké to jsou? Zjistěte, jak vybrat šaty podle typu postavy, aby vám zakryly nedostatky a vy se cítila sebejistě a sexy.

Šaty pro postavu s širokými boky

Patříte mezi ženy s postavou hrušky? Trápí vás široké boky a silná stehna? Zároveň máte úzká ramena? Pak je potřeba klást důraz především na horní část těla. Zvolte proto hluboké výstřihy do V s odhalenými rameny a dekolt doplňte výraznými šperky. Slušet vám budou také dámské šaty, které jsou v pase trochu stažené a od něj volné. Co se délky týče, rozhodně nechte odhalená lýtka a kolena, střih by měl končit těsně nad nimi.

Schovejte vypouklé bříško

Máte větší bříško a širší pas? Pak s největší pravděpodobností spadáte do typu postavy jablko. Břicho schováte ve volných šatech právě v oblasti břicha a pasu. Ideální jsou látky s vertikálními vzory, nebo šaty s rovným střihem, které mají přepásání v úrovni boků. Jestli máte dobrý pocit ohledně svých nohou, nebojte se je ukázat, a klidně vsaďte na krátké šaty. Od bříška můžete také odvést pozornost větším výstřihem. Pozor však na šaty, které mají přepásání pod prsy – to vám vizuálně břicho ještě zvětší, stejně jako šaty s horizontálními vzory, obzvláště pruhy.

Co se hodí pro široké boky s útlým pasem?

Měla jste štěstí s postavou s širokými boky, útlým pasem a rameny o šíři boků? Pak si starosti nedělejte, protože s takovou postavou budete vypadat dobře i v pytli od brambor. Dobrá, to možná trošku přeháníme, ale slušet vám budou jak volné šaty, tak šaty se zvýrazněným pasem nebo asymetrické střihy. Stejně tak jako pro šaty, i pro sukně vybírejte výraznější vzory či motivy.

Už jste četli?  Příběh Freibags aneb jak medik ke kvalitní kožené tašce přišel

Chlapecká postava

To, že máte obdélníkovou postavu bez výrazných křivek vám na sebevědomí rozhodně ubírat nemusí. Přeci se říká, že šaty dělají člověka. Stačí vsadit na takové, které vám křivky vykouzlí. Vyzkoušejte košilové šaty s páskem, krátké šaty do půli stehen s projmutím v pase nebo šaty s korzetem. Uvidíte, že vám budou slušet.

Šaty pro velká prsa s širokými rameny

Postava tzv. obrácený trojúhelník je typická právě velkými prsy a širokými rameny. Zato zadeček a boky výrazné nejsou. Pro tento typ postavy se skvěle hodí barevné kombinace, kdy vršek je tmavší a spodek světlý. Zúžení horní poloviny těla zajistí véčkový výstřih a pozornost na dolní část těla svedete rozparkem.  

Prodlužte opticky menší postavu

Pro menší postavy se hodí krátké šaty či sukně. Proto volte délku nad kolena a ideálně s projmutím těsně pod prsy. Tím postavu opticky prodloužíte. Pomůžou také svislé pruhy. Šaty pak doplňte botami na klínku, které také pár centimetrů přidají. Stylové šaty i sukně hledejte na Trendymania.eu.

Jak pracovat se svou postavou i s dalším oblečením? Přečtěte si, jak zakrýt nedostatky postavy.