Chystáte si pořídit novou sedací soupravu? Pak jste tu správně – poradíme vám, co při výběru rohové sedací soupravy zvážit, abyste nešlápli vedle. Přeci jen se jedná o finančně nákladnou položku, která má sloužit spoustu let a ve vaší domácnosti zabere značný kus prostoru. Pojďme se tedy podívat na hlavní aspekty, kterými byste se měli při výběru řídit.

Sedací souprava do U nebo L

Máte k dispozici spoustu prostoru? Pak je ideální volit rohové sedací soupravy do U nebo L. Pro rodinu o třech členech si vystačíte se soupravou do L a každý bude mít dostatek prostoru pro odpočívání. Podle umístění v interiéru si pak vyberte pravé či levé rozložení. Pokud jste velká rodina, nebo rádi hostíte vaše přátele, rozhodně oceníte prostornější sedací soupravu do U.

Tuhost sedáku a opěradel

Někdo rád odpočívá v měkké sedačce, do které se příjemně „ponoří“ a relaxuje. V takovém případě dobře poslouží sedačky s vlnitými pružinami, které slouží pro lepší sezení i relaxaci. Bonellové pružiny naopak zajišťují větší tvrdost, více se tak hodí pro sedací soupravy, které mají sloužit i pro spaní.

Množství funkcí sedací soupravy

Dnes už sedací soupravy nabízejí obrovské množství funkcí, které jsou buď v základu sedací soupravy, nebo je možné je pořídit za příplatek. Zvažte sami, zda budete u vaší sedačky chtít některé z následujících funkcí:

  • Možnost rozložení pro spaní
  • Podestýlka
  • Nastavitelné opěrky hlavy
  • Pohyblivé sedáky – možnost předsunutí / zasunutí opěradel a zkrácení / prodloužení místa pro sezení
  • Vestavěné audio
  • Další vychytávky – nechte se vždy informovat u prodejce nábytku, mohlo by vás mile překvapit, co vše dnes výrobci nábytku vymyslí pro náš komfort
Už jste četli?  Objevování letních odrůd jablek: fascinující svět výsadby a péče

Potahová látka sedací soupravy

Při výběru sedací soupravy myslete také na potah. Kožená sedací souprava bez pochyby vydrží dlouhé roky používání a snadno se udržuje. Malou nevýhodou může být, že se na holé tělo ve vedrech lepí. Dostupné jsou i potahy z ekologické kůže. Existují však i čalouněné látky, které jsou příjemné na dotek, u nich však musíte počítat s tím, že se snadněji znečistí, obzvláště pokud máte malé děti nebo zvířata. Ale ani v tomto případě nemusíte zoufat, protože existují i látky přizpůsobené pro přítomnost zvířat a další snadno čistitelné látky.  

Design a styl

Při výběru sedačky je její praktičnost bezpochyby velmi důležitá, ale neopomíjejte ani vzhled. Protože sedací souprava je velký kus nábytku a její barva tak bude v místnosti dominantní, je vhodné ve stejné barvě vybrat doplňky – třeba květináče či jiné dekorace. Styl by měl také ladit se stylem interiéru – ať už si vyberete dřevěný dekor, moderní lesklé materiály, nebo vsadíte na elegantní luxusní vzhled.

Zdroj: Článek vznikl s podporou a inspirací v obchodě s nábytkem: https://www.nabytek-bogart.cz/