Chystáte si pořídit novou sedací soupravu? Pak jste tu správně – poradíme vám, co při výběru rohové sedací soupravy zvážit, abyste nešlápli vedle. Přeci jen se jedná o finančně nákladnou položku, která má sloužit spoustu let a ve vaší domácnosti zabere značný kus prostoru. Pojďme se tedy podívat na hlavní aspekty, kterými byste se měli při výběru řídit.

Sedací souprava do U nebo L

Máte k dispozici spoustu prostoru? Pak je ideální volit rohové sedací soupravy do U nebo L. Pro rodinu o třech členech si vystačíte se soupravou do L a každý bude mít dostatek prostoru pro odpočívání. Podle umístění v interiéru si pak vyberte pravé či levé rozložení. Pokud jste velká rodina, nebo rádi hostíte vaše přátele, rozhodně oceníte prostornější sedací soupravu do U.

Tuhost sedáku a opěradel

Někdo rád odpočívá v měkké sedačce, do které se příjemně „ponoří“ a relaxuje. V takovém případě dobře poslouží sedačky s vlnitými pružinami, které slouží pro lepší sezení i relaxaci. Bonellové pružiny naopak zajišťují větší tvrdost, více se tak hodí pro sedací soupravy, které mají sloužit i pro spaní.

Množství funkcí sedací soupravy

Dnes už sedací soupravy nabízejí obrovské množství funkcí, které jsou buď v základu sedací soupravy, nebo je možné je pořídit za příplatek. Zvažte sami, zda budete u vaší sedačky chtít některé z následujících funkcí:

  • Možnost rozložení pro spaní
  • Podestýlka
  • Nastavitelné opěrky hlavy
  • Pohyblivé sedáky – možnost předsunutí / zasunutí opěradel a zkrácení / prodloužení místa pro sezení
  • Vestavěné audio
  • Další vychytávky – nechte se vždy informovat u prodejce nábytku, mohlo by vás mile překvapit, co vše dnes výrobci nábytku vymyslí pro náš komfort
Už jste četli?  Jaké jsou vhodné keře na živý plot? Některé vás okouzlí krásnými květy, jiné svým rychlým růstem

Potahová látka sedací soupravy

Při výběru sedací soupravy myslete také na potah. Kožená sedací souprava bez pochyby vydrží dlouhé roky používání a snadno se udržuje. Malou nevýhodou může být, že se na holé tělo ve vedrech lepí. Dostupné jsou i potahy z ekologické kůže. Existují však i čalouněné látky, které jsou příjemné na dotek, u nich však musíte počítat s tím, že se snadněji znečistí, obzvláště pokud máte malé děti nebo zvířata. Ale ani v tomto případě nemusíte zoufat, protože existují i látky přizpůsobené pro přítomnost zvířat a další snadno čistitelné látky.  

Design a styl

Při výběru sedačky je její praktičnost bezpochyby velmi důležitá, ale neopomíjejte ani vzhled. Protože sedací souprava je velký kus nábytku a její barva tak bude v místnosti dominantní, je vhodné ve stejné barvě vybrat doplňky – třeba květináče či jiné dekorace. Styl by měl také ladit se stylem interiéru – ať už si vyberete dřevěný dekor, moderní lesklé materiály, nebo vsadíte na elegantní luxusní vzhled.

Zdroj: Článek vznikl s podporou a inspirací v obchodě s nábytkem: https://www.nabytek-bogart.cz/