Zakoupili jste sirup Nurofen pro děti Jahoda? Pak si zkontrolujte jeho šarži. Výrobce lék stahuje z prodeje, a to konkrétně č. šarže 013463 s expirací 05/2023. Na svém webu o tom informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv.

O své peníze nepřijdete

Nemusíte se bát, že byste přišlo o peníze, které jste na zakoupení léčiva vynaložili. Vadná šarže 013463 léčivého přípravku Nurofen pro děti Jahoda 20mg/ml por. sus. 100 ml se stahuje z prodeje, ale vjakékoliv lékárně můžete závadný lék vyměnit za nový. Raději si ale pospěšte, protože výrobce léčiva má aktuálně výpadek produkce, a tak je možné, že sirup nebude brzy dostupný.

Jestliže ho však nemá skladem lékárna, kde jste lék zakoupili, má vám povinnost vrátit peníze. Jiná lékárna však nemá povinnost peníze vracet, ale vydá vám doklad k proplacení od výrobce, uvedla Česká lékárnická komora.

Proč se vadná šarže Nurofen pro děti Jahoda stahuje?

V této šarži se v jednom z balení našel cizorodý materiál. Ač je šarže v prodeji již od roku 2020, teprve nedávno se objevil tento ojedinělý případ. Výrobce se přesto raději rozhodl lék stáhnout.

Aktuálně je podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv výroba sirupu pozastavená a její obnova se plánuje na polovinu září.

Už jste četli?  Které jsou účinné diety pro hubnutí?