Asi již každý z vás někdy slyšel o Vratislavi, polsky Wroclaw, která se řadí mezi hlavní historická města ve Slezsku. Wroclaw je také jedno z nejstarších měst v Polsku, a zároveň je jedním ze čtyř největších polských měst. Co ve Wroclawi navštívit a kde bez problému zaparkovat?

Parkování ve Wrocalwi

Pokud se vydáte do Wroclawi jistě vám bude po chuti parkování letiště Wroclaw. To totiž turistům nabízí velmi levné parkování, kdy tu za týden zaplatíte 89 PLN, což je v přepočtu cca 500 Kč. Dva týdny vás vyjdou na 650 Kč. Tudíž si s parkováním v tomto malebném městě vůbec nemusíte dělat starosti. Z letiště Wroclav se navíc dostanete kamkoliv se vám jen zachce. Stačí, když si parkování rezervujete minimálně 4 dny předem.

Internetový systém ParkLot vám umožní si velmi rychle zarezervovat parkovací místo na jednom z nejbližších wroclavských příjezdových parkovišť. 

Wroclav: Co navštívit v tomto krásném městě?

V momentě, kdy budete mít vyřešené parkování, se můžete vrhnout rovnou do centra dění. V adventním čase, budou vaší zastávkou jistě vánoční trhy. Každoročně se konají přímo v historickém centru města a jsou stejně tak malebné jako vyhlášené krakovské vánoční trhy. Skvělá atmosféra je zaručena.

Zajímá vás historie a architektura? Pak vás jistě osloví spousta církevních staveb či dokonce malé ostrovy. Veškeré významné památky jsou navíc k radosti všech turistů koncentrovány především do centra či jsou téměř na dosah. Velmi oblíbená je také malebná řeka Odra, která městem protéká a dodává Wroclawi na kráse.

Celkem se ve Wroclawi můžete projít po 112 mostech a 12 ostrovech. Místo k odpočinku naleznete v malebných udržovaných parcích či v přilehlých restauracích. Dochovaná gotická kultura tohoto města se dá bez nadsázky přirovnat k italským Benátkám.

Děti potěší zoo i Aquapark Wroclaw

Pokud se do Wroclawi vydáte s dětmi, jistě je potěší krásná zoo i přilehlý aquapark. Počtem chovaných druhů zvířat se wroclawská zoo řadí mezi největší zoologické zahrady v Polsku. Velmi vyhledávaná je zejména také kvůli celé řadě nově otevřených expozic, jako je například Afrykarium. Polská zoo je také jednou z nejvíce navštěvovaných zoologických zahrad v Polsku, a dokonce pátou nejnavštěvovanější zoo v celé Evropě.

Už jste četli?  Chcete tipy na výlety v okolí Prahy? Tady jsou...

Aquapark Wroclaw zase nabízí moderní sportovně-zábavné zařízení, ve kterém najdete celou řadu vnitřních i venkovních bazénů s velmi atraktivní plaveckou i relaxační částí. Potěší vás rovněž i wellness centrum, vodní bary, restaurace a fitness centrum. Zábavu v tomto aquaparku najde celá rodina.

Wroclav

Zamiřte za nejnavštěvovanější památkou města

Racławické panorama je jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Wroclawi. Skutečně ohromující malbu na plátně, která má šířku zhruba 15 metrů a délku 114 metrů je možné najít v parku za Muzeem architektury. Tato malba je upevněna k vnitřní straně rotundy a působí jako uzavřený kruh. Na malbě je zachycený výjev z bitvy u Racławic, kterou samotní Poláci vnímají jako jednu z nejslavnějších polských rebelií. Samotný obraz namalovali pouze dva umělci, kteří celou malbu stihli dokončit během devíti měsíců. Pokud se tuto impozantní malbu rozhodnete navštívit, rozhodně neprohloupíte.

Do Wroclawi za nákupy

Do Wroclawi se ovšem můžete vydat nejen za kulturou, ale také za nákupy. Velmi oblíbený je například obchodní dům Renoma, který je hotovým nákupním rájem. Obchody jako Sinsay, Zara, Stradivarius či River Island anebo New Look. V této nákupní zóně tak za velmi výhodné ceny nakoupíte takřka cokoliv, a to od oblečení až po spotřební zboží.

Kam si zaletět z wroclawského letiště?

Pokud již budete mít Wroclaw křížem krážem projetou, můžete se z Wroclawského letiště dostat do velmi oblíbených severských destinací či dokonce na britské ostrovy. Letět odtud můžete například do Itálie, Gruzie, Španělska či do dalších koutů Evropy. Letět odtud můžete s polským národním dopravcem LOT či s low-cost aerolinkami, kterým v samotném srdci Wroclawi kraluje zejména Ryanair či Wizz Air. Pokud se rozhodnete letět do Varšavy, Osla, Londýna či Lvova anebo Birminghamu potěší vás jistě zpáteční letenka, která nepřesáhne 1 000 Kč.