Léto nemusíte trávit jen u moře. Ostatně řada lidí nechce z krásného léta, které v Česku nastane po několika měsících, paradoxně utíkat. Strávit aktivně prosluněné dny lze i v Česku. Proč se vydat právě na Vysočinu?

Vydejte se na aktivní dovolenou na Vysočinu

Vysočina je kraj nacházející se na pomezí Čech a Moravy. Vedle těch nejpopulárnějších turistických lokalit, jako jsou například jižní Čechy, bývá poněkud opomíjenou „Popelkou“. Zdejší zajímavě zvlněná krajina přitom nabízí bezpočet možností, kam vyrazit.

Vysočinu milují pěší turisté i cyklisté. Přítomností kopců se nemusíte nechat odradit, některé z nich jsou jednoznačně vhodné i pro děti. K nejzajímavějším cyklostezkám patří například ta, která vede od nádrže Švihov k přehradě Trnávka.

Do Vysočiny se zamilují milovníci historie

Kromě sportovců má tento kraj co nabídnout jednoznačně i milovníkům historie. Za místní perlu můžeme jednoznačně považovat město TelčDovolená na Vysočině by se jednoznačně neměla obejít bez návštěvy historického centra, které si svou svébytnou atmosféru uchovává už stovky let. Původně se jednalo o královskou vodní tvrz z 13. století.

Podobně téměř povinností je určitě navštívit i poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, která se nachází u Žďáru nad Sázavou. Jedná se o dílo, které bylo taktéž prohlášeno za součást UNESCO. Jeho autorem je jedna z nejvýraznějších osobností uměleckého světa – stavitel Jan Blažej Santini-Aichel. Považována je tato památka za nejvýraznější stavbu zbudovanou v tuzemsku ve stylu barokní gotiky.

Vysočina otevírá možnosti romantikům i milovníkům zvířat

Kdo přijede do tohoto regionu s dětmi, jednoznačně by jako jednu z nejzajímavějších turistických atrakcí neměl opominout Zoo Jihlava. Jihlavská zoologická zahrada se může chlubit až 250 druhy zvířat včetně těch, které jsou již ohroženy vyhubením.

Už jste četli?  Seznamte se se třemi nejnebezpečnějšími městy v Evropě

Mimořádně romantickým místem s překrásným okolím je i přehrada Dalešice. Zbudována byla jako přečerpávací vodní nádrž. Dnes ale její malebné okolí láká především turisty. V přehradě se můžete za hezkého počasí i vykoupat. Nacházejí se zde rovněž zříceniny dvou středověkých hrádků, Kozlova a Holoubka.

Vyberte si vhodné ubytování na Vysočině

Letní pobyty v této lokalitě tedy nabídnou dostatek zábavy každému. Jednoznačně tak můžete počítat i s tím, že si budete organizovat i vícedenní program. Pokud budete na místě přenocovávat, samozřejmě tak budete hledat i vhodné ubytování na Vysočině.

Potřebujete inspiraci, jak vybrat ideální hotel, penzion nebo apartmán? Hledejte svoje ubytování na Hotel.cz. Tento server aktuálně nabízí více než 7 000 ubytovacích zařízení různého typu v celé České republice a na Slovensku.