Malé kuchyňské spotřebiče se v posledních letech staly běžnou součástí našich domácností a možná si ani neuvědomujeme, jak velkými pomocníky jsou. Přitom ještě v relativně nedávné minulost se veškeré činnosti v kuchyni musely provádět ručně. Časy se ale mění a dnes třeba ani běžná rychlovarná konvice nemusí stačit požadavkům současné doby. Jaké jsou aktuální trendy v oblasti malých domácích spotřebičů? Projděte si s námi pět tipů na přístroje, se kterými je radost pracovat.

Toustovač Eta 3151 90010 Sorento 4v1

Od lahodných nápojů přecházíme k pochutinám. Sendviče, tousty, ale i vafle nebo lahůdky z grilu mohou být příjemnou svačinou i výbornou večeří. Připravit si je můžete snadno, rychle, a dokonce na jednom přístroji. Toustovač Eta Sorento totiž díky možnosti výměny vnitřní formy zvládne vše.

Obsahem balení jsou dvě formy na toasty nebo sendviče (trojúhelník a lastura), gril a vafle. Antiadhézní povrch zabraňuje připalování a snadno se myje. Automatická regulace teploty pak zajišťuje bezpečnost a správnou propečenost. Díky kontrolkám poznáte, kdy je pokrm hotový a zároveň se nemusíte obávat, že se spálíte. Samotný přístroj je vybaven tepelně izolovanou rukojetí a protiskluzovými nožičkami. Tento malý zázrak lze skladovat ve svislé poloze, a tak šetří cenným místem v kuchyni.

toustovac-4v1

Pěnič mléka Lauben Milk Frother 550BC

Pěnič mléka zná určitě každý milovník kávy, ale tento přístroj z vás rovnou udělá baristu. Chcete se pochlubit dokonalým latté nebo cappuccinem? Žádný problém. Pěnu můžete připravovat horkou nebo studenou, a pokud mají vaše ratolesti chuť na kakao, i to lze v mžiku připravit rychlým ohřevem mléka.

Perfektní na tomto přístroji je skutečnost, že se mléko nikdy na dně nepřipálí a díky ochraně proti přehřátí bude mít pěna vždy správnou teploty mezi 60 a 75 °C. Údržba je snadná, protože pěnič lze mýt v myčce nádobí. Kromě praktických funkcí, mezi které je nutné započítat protiskluzové nožičky či tichý chod, nesmíme zapomenou ani na prémiový design přístroje.

penic-mleka

Tyčový mixér Tefal HB656868 Quickchef 

mixer

Bez mixéru ani ránu. Lahodná smoothie, sorbety, krémové polévky nebo omáčky. Vše připravíte bleskurychle a s minimální námahou díky tyčovému mixéru od Tefalu. 20 rychlostí a výkon 1000 W mluví za vše.

Ovládání mixéru je jednoduché a rychlosti můžete měnit během chodu. Komfort v kuchyni zajišťuje ochrana proti vystříknutí a protiskluzová rukojeť. Součástí balení je také odměrka o objemu 800 ml, sekáček s 500 ml nádobou a metla na šlehání.

Rychlovarná konvice Lauben Vacuum Thermo Kettle VTK01S

rychlovarna-konvice

Tam, kde ostatní rychlovarné konvice končí, Lauben Vacuum Thermo Kettle teprve začíná. Nejenže ohřevem vody spoří oproti ostatním přístrojům energii, ale zároveň slouží i jako termoska. Dvojité stěny z nerezové oceli perfektně drží teplotu několik hodin, a tak nemusíte vodu opakovaně ohřívat. To se hodí ve vícečlenné domácnosti nebo v kanceláři. Přece jen chuť na čaj nebo kávu nemají všichni zároveň. Konvice se nezahřívá zvenku, takže je naprosto bezpečná.

Pro milovníky čaje je zásadní informací, že lze požadovanou teplotu vody v konvici nastavit na LCD v rozmezí 40-100 °C. Tuto chytrou funkci ocení i rodiče pro ohřev vody na dětské kaše, kdy je třeba nižší teplota.

Domácí pekárna Panasonic SD-YR2550SXE

Nejen chléb, ale i celozrnné pečivo, koláče, těsto na pizzu nebo těstoviny zvládne domácí pekárna Panasonic SD-YR2550SXE levou zadní. Přístroj je vybaven dávkovačem kvasnic, ořechů rozinek nebo semínek, a tak si s pečením můžete skutečně vyhrát. Pekárna je vybavena 31 programy, z toho jsou 4 bezlepkové, samozřejmě lze pracovat i v manuálním režimu. Nepřilnavý povrch zajistí perfektní výsledek a snadné vyjmutí pokrmu.

Pekárna je vybavena dvojicí teplotních čidel, čímž je zajištěn perfektní výsledek. Díky časovači lze péct i přes noc a ráno budete mít na stole dokonale křupavý, voňavý a perfektně upečený chléb. Stačí si vybrat chlebovou směs, přidat vodu, a pak už jen zvolit program. Upéct (nejen) chléb nebylo nikdy snazší.

domaci-pekarna-chleba
Už jste četli?  Jak vybrat komodu?