Ještě jste o TikToku neslyšeli? Aplikace a sociální síť šitá na míru především generaci Z, má v roce 2020 přes 800 milionů uživatelů. Slouží k nahrávání a publikování krátkých videoklipů o délce několika sekund až jedné minuty. V čem je TikTok problematický?

Zákaz aplikace v Indii

Indie zakázala 59 čínských telefonních aplikací, včetně TikToku, který slouží pro sdílení videa. Indická vláda tvrdí, že tyto aplikace používají nelegálně data a tajně shromažďují informace z telefonů lidí, když stahují aplikace. Indie tvrdí, že nechat své občany používat tyto aplikace je hrozbou pro indickou národní bezpečnost, uvádí BBC.

O zákazu aplikace TikTok se aktuálně jedná i v USA

Trumpova vláda brzy oznámí opatření proti TikToku, čínské aplikaci, která se exponenciálně šíří celým světem. Bloomberg citoval Michaela Pompea, ministra zahraničí USA: „TikTok představuje národní bezpečnostní rizika.“ Veškeré podmínky zákazu by se měly dojednat během následujících 45 dní.

Video aplikace má 60 % uživatelů v Číně, rozšířila se však i na další světové trhy. Velký potenciál tvoří právě trh Spojených států, proto mateřská společnost ByteDance zvažuje, že by aplikaci TikTok prodala. Jako společnost, která by aplikaci odkoupila a spravovala ji na americkém trhu, se nabízí Microsoft, uvádí The New York Times.

TikTok v číslech

Aplikace má 800 milionů aktivních uživatelů, z nichž 41 % je ve věku 16-24 let. Jenom v Indii aplikace zaznamenala 611 miliónů stažení, v Číně necelých 197 a v USA 165 milionů. Uživatelé v průměru stráví na TikToku 52 minut denně, uvádí Oberlo. Aplikace je dostupná ve 141 zemích, aktuálně je nejvíce populární aplikací v Albánii a celosvětově patří mezi 1 % nejstahovanějších aplikací, jak se dozvíte na Apptrace.com.

Už jste četli?  OnlyFans – zažehnala krizi?