Animované filmy jsou stálicí kultury. Ne každý z nich ale naplní svůj příslib a nabídne poutavý příběh. V minulých čtyřech letech se nicméně urodila řada zajímavých snímků a letos jich na nás také pár čeká. Mezi nejlepší animované filmy posledních 5 let patří 15 následujících děl.

Nejlepší animované filmy 2021

Mimi šéf: Rodinný podnik

Předchozí díl, Mimi šéf (2017), se stal nečekaným hitem. Druhý díl má silný potenciál následovat v jeho stopách a zaujmout dětské i dospělé diváky. Hlavní hrdinové jedničky v mezičase dospěli a nyní na ně čeká nová výzva – nejenom k sobě zpět nalézt cestu, ale především zachránit svoje i všechny další děti!

Tom a Jerry

Dvojice Tom a Jerry a jejich dobrodružství jsou českým divákům dobře známá, řada lidí na nich vyrůstala. Tito legrační nepřátelé se nyní představí ve filmu, který kombinuje hrané scény s animací. Tom tentokrát bude Jerryho pronásledovat v luxusním hotelu na Manhattanu, kam se přestěhoval.

Pinocchio

Pinocchio je vysněný projekt režiséra Guillerma del Tora, který má za sebou například Faunův labyrint (2006). Díky stylu animace jde poznat, že film nebude primárně mířit na dětské publikum.

Nejlepší animované filmy 2020

Vlkochodci

Vlkochodci je kouzelný snímek, který by si mezi českými diváky zasloužil více pozornosti. Točí se kolem mladé lovkyně, která se vydá do Irska společně s otcem vymýtit všechny vlky. Situace se zkomplikuje, když se spřátelí s dívkou, která se údajně umí proměnit ve vlka.

Duše

Film s dospělým hrdinou v hlavní roli zaujme především diváky v jeho věku. Joe je nadaný muzikant, který ale doposud neprorazil na hudební scéně. Když se ocitne ve světě, kde se duše dětí připravují na příchod na svět, musí nalézt cestu zpět domů – a zároveň pomoct jedné z duší.

Frčíme

Ve světě, kde prakticky vymizela magie, ale žijí zde elfové, se dva elfí bratři vydávají na pozoruhodnou výpravu. Snaží se provést kouzlo, které by na den vrátilo k životu jejich tátu. V hlavních rolích excelují herci Tom Holland a Chris Pratt známí z Marvelovského filmového univerza.

nejlepsi-animovane-filmy

Nejlepší animované filmy 2019

Klaus

Neobvyklý snímek o tom, jak se doopravdy zrodil Santa Claus, se orientuje na dva hlavní dospělé hrdiny, nikoliv děti. Na odlehlém ostrově se původně sobecký pošťák spřátelí se samotářským výrobcem hraček. Společně pozvolna začnou měnit životy místních lidí. Tento španělský snímek získal nominaci na Oscara.

Už jste četli?  V jakých oborech pracují cizinci v ČR

Jak vycvičit draka 3

Jak vycvičit draka 3 je úctyhodné uzavření filmové trilogie. Hlavní hrdina Škyťák se stal novým náčelníkem, ale čeká na něj další výzva. Musí najít bájný Skrytý svět, kam by se mohli všichni draci ukrýt před těmi, kdo jim chtějí ublížit. Samozřejmě ve filmu nesmí chybět ani Škyťákův nejlepší kamarád, drak Bezzubka.

Špióni v převleku

Will Smith namluvil roli sebevědomého špióna, jehož poslední mise poněkud zvrtne a on se najednou musí spolehnout na pomoc excentrického mladého vynálezce. Tato neobvyklá dvojice bude čelit řadě hrozeb, zejména poté, co se špión omylem promění v holuba.

Nejlepší animované filmy 2018

Spider-Man: Paralelní světy

Superhrdina Spider-Man doposud zářil hlavně v hraných filmech, ale tento vysoce úspěšný snímek to změnil. Hlavní hrdina, mladičký Miles Morales, se stane novým pavoučím mužem a záhy zjistí, že vesmír je mnohem větší a podivnější místo než předpokládal. Na jeho misi zastavit nebezpečného padoucha se k němu totiž přidají Spider-Mani z několika různých realit. Film obdržel Oscara za nejlepší animovaný film.

Úžasňákovi 2

Dlouho očekávané pokračování animovaného superhrdinského hitu znovu zachycuje dobrodružství neobvyklé rodinky plné superhrdinů. Táta Bob tentokrát zůstal s dětmi doma, zatímco máma Helen se snaží vylepšit veřejnou pověst superhrdinů. Aby toho nebylo málo, na scéně se objeví nový padouch.

Psí ostrov

Navzdory zaměření na psí hrdiny film není pro děti. Režisér Wes Anderson má osobitý rukopis, jímž se odlišuje od většiny dnešních tvůrců. Ani Psí ostrov, zasazený do světa, který prodělal osudovou chřipkovou epidemii, není výjimkou.

animovane-filmy-tipy

Nejlepší animované filmy 2017

Coco

Coco diváky zavádí do světa mexické kultury. Hlavní hrdina Miguel se touží stát hudebníkem, ale jeho rodina ho od toho odrazuje. Situace se možná obrátí k lepšímu, když se Miguel vydá za svými příbuznými do Říše mrtvých.

S láskou Vincent

Malíř Vincent van Gogh neměl lehký život, ale právem se stal legendou. Tento film je natočený neobvyklým způsobem a zachycuje nejpohnutější období van Goghova života.

LEGO® Batman film 

Oblíbený DC superhrdina Batman se vrací, aby znovu zachránil Gotham! Kromě problému se záporáky si však bude muset hlavně uvědomit, že nemusí být na všechno sám a že spolehnout se na ostatní lidi není ostuda.

Baví vás koukat na filmy? Pak zkuste i filmy o svatbě. Chcete se při koukání filmů ještě učit anglicky? Vybrali jsme i nejlepší filmy na poslech v angličtině.