Jak se vyznat v době koronavirové, ze které země se můžeme vrátit bez omezení a na které se vztahují určitá omezení? Jak se vyvíjí situace v České republice a jejich jednotlivých okresech? Ministerstvo zdravotnictví přišlo s rozdělením států dle barev semaforu a desetibodovou škálou, která tvoří rizikové skóre pro okresy ČR. 

Rizikové skóre pro okresy ČR

Lidovky.cz také informovali o novém systému hodnocení rizik v jednotlivých krajích České republiky. Hodnocení rizikového skóre bude probíhat na desetibodové škále. Více v následujícím videu. 

Aktuální epidemiologickou situaci pro jednotlivé regiony České republiky naleznete denně aktualizovanou na stránkách MZČR.

Tip: Stále pracujete z domu? Víte jak překonat nástrahy homeoffice?

Semafor pro návrat ze zahraničí

Země označené zelenou barvou nevyžadují žádná omezení. Vrátit se z nich můžete jako kdyby žádný koronavirus neexistoval. O státech zařazených do kategorie oranžové barvy informuje web mzcr.cz následovně: “Na občany a rezidenty zemí EU+, které spadají od oranžové kategorie, se vztahují podmínky pro vstup definované ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví. Do této kategorie spadá Portugalsko.” Na webu se také dočtete, že mezi červeně označené státy patří v Evropě aktuálně jen Švédsko. Při návratu do České republiky z této země se tak potřebujete prokázat negativním testem. Veškerá a aktuální ochranná opatření naleznete zde.

Už jste četli?  Mauricius: Ráj turistů čelí ekologické havárii