Slavný seriál, který stále běží i po dlouhých letech na našich obrazovkách, uvidí lidé v Číně trochu jinak. Na nejznámějších čínských streamovacích platformách je nově verze, ve které jsou vystřižené scény a pozměněné titulky. 

Lesbická ex-manželka Carol

Ross a Carol bývali manželé, dokud si jeho žena neuvědomila, že má jinou sexuální orientaci. V originální verzi seriálu Ross sděluje rodičům, že se s Carol rozvedli a následně vše odůvodní. Vysvětluje, že je Carol lesbička a čeká jeho dítě s její partnerkou Suzan, se kterou také sdílí domácnost. Po pozměnění seriálu scéna končí bez vysvětlení důvodu rozvodu šokovanými výrazy Rossových rodičů. Celkově jsou všechny zmínky o homosexuální orientaci Carol vymazány. Odstraněn je i krátký polibek Chandlera a Joeyho na Nový rok. 

Skrytý sexuální obsah

V ‚‚nových‘‘ Přátelích není místo ani pro jakékoliv sexuální vyjadřování. V jedné scéně Joey zmiňuje, že by chtěl ‚‚jet na výlet do strip clubu‘‘. To bylo pozměněno na ‚‚Jít ven za zábavou‘‘. Dále jsou vynechány zmínky o orgasmech a další slova se sexuálním podtextem.

Fanoušci jsou znepokojení

Na Weibo (čínská verze Twitteru) se objevilo mnoho rozzlobených, ale i posměšných komentářů, které byly mířeny na cenzory seriálu. Hashtag #FriendsCensored se stal na chvíli nejoblíbenějším tématem na této sociální síti. Bohužel i ten byl následně z vyhledávačů odstraněn. Důvod, proč dochází k těmto změnám, je vliv Komunistické strany Číny, která má moc do podobných věcí zasahovat. 

Přečtěte si: Amputované končetiny nám dorostou

Už jste četli?  Jak neplýtvat jídlem? Nakupujte a vařte chytře