V lednu 2018 byla tehdy čtyřletá Paislee Shultis z New Yorku prohlášena za nezvěstnou. Policie celé dva roky podezřívala její biologické rodiče Kirka a Kimberly. Po dvou letech konečně našli jejich skrýš.

Unesena vlastními rodiči

Kirk Shultis Jr. a Kimberly Cooper jsou Paisleeini biologičtí rodiče. Z důvodu, který nebyl uveřejněn, byla ale holčička svěřena do péče zákonného opatrovníka. Policie po celou dobu podezřívala Kirka a Kimberly z únosu, ale opakované domovní prohlídky až dosud nepřinášely žádný výsledek.

Dvouleté prázdniny u dědečka

Osamělých prázdnin u dědečka si Paislee „užila“ celé dva roky. Ačkoliv byl od jejího zmizení Kirk Shultis starší několikrát vyslýchán a pokaždé popřel, že by věděl cokoliv o tom, kde se právě dívka nachází, policie v pondělí 14. února dostala tip. Paislee měla být s jistotou v domě svého dědečka v Saugerties. Policie ještě téhož dne sehnala příkaz k domovní prohlídce a zamířila do Kirkova domu. Po téměř hodině hledání, které se zdálo být bezúčelné si vyšetřovatel Erik Thiele všiml něčeho zvláštního. Prohledal podezřelé místo a odkryl provizorní místnost pod schody do suterénu. Ve vlhkém a špinavém prostoru se skrývala šestiletá dívka a její matka Kimberly.

Dívka byla odvezena na policejní stanici, její rodiče zatčeni. Dítě je zdravé a v pořádku a nyní je se svým zákonným opatrovníkem.

Zločin napříč generacemi

Podle předběžného vyšetřování se zdá, že není pochyb o tom, že Paislee i její matka žily po celou dobu v domě Kimberlyina tchána Kirka staršího. Během dvouletého pátrání byl Shultis starší několikrát vyslýchán a pokaždé popřel, že by tušil něco o zmizení své vnučky. Zdá se, že Paislee byla po celou tu dobu naprosto odříznutá od společnosti a nevycházela ven. Sousedé Kirka staršího jsou šokováni a vyjádřili se, že všichni tři únosci vypadali jako normální lidé. Nutno dodat, že komůrka pod schody musela sloužit jako úkryt jen v případě policejního zásahu. Po zbylý čas měla Paislee pravděpodobně vlastní čistou ložnici.

Už jste četli?  OnlyFans – zažehnala krizi?

Rodiče i dědeček poprvé předstoupili před soud tento týden a další slyšení je čeká 27. dubna. Rodiče ani Kirk starší se neposkytli médiím žádné informace. Matka Kimberly dokonce schovávala svou tvář před kamerami a cestu z budovy prošla skrytá v kapuci. Ji samotnou čeká ještě další soud naplánovaný na 2. března. Kimberly je mimo jiné vyšetřovaná pro podezření z dalších zločinů.