Určitě znáte heslo „Méně je více“. Právě tím se řídí minimalismus, který upřednostňuje kvalitu před kvantitou a sází na jednoduchost a praktičnost. Jeho využití se časem od umění přesunulo i do oblasti životního stylu a kromě architektury, vybavení interiérů nebo obsahů šatních skříní ovlivnil i šperkařství.

Šperky v minimalistickém duchu aktuálně můžete vidět na přehlídkách světových návrhářů, v módních časopisech a jejich šarmu si hojně užívají známé osobnosti. Když si ale nějaký minimalistický kousek pořídíte, nemusíte se bát, že zůstane schovaný někde v krabičce, pokud minimalismus vyjde z módy. Proč? Pár jednoduchých šperků s všestranným využitím by mělo tvořit základ každé šperkovnice. A na minimalistických špercích je skvělé, že právě tyto požadavky splňují a každému outfitu dodají dotek elegance. Pojďme se blíž podívat na to, jaké možnosti se nám s nimi nabízí.

klenota-minimalisticke-sperky

Jak vypadá minimalistická šperkovnice

Asi tušíte, že prim zde hraje jednoduchost. Společným poznávacím znakem minimalistických šperků jsou čisté linie, hladké zpracování a střídmost. I přesto, že jsou tyto šperky jemné a nenápadné, umí zaujmout svou jedinečností. K dlouhodobě oblíbeným motivům patří srdíčka, kuličky nebo jiné geometrické tvary. Mezi netradiční šperky v duchu minimalismu můžeme zařadit i pečetní prsten. Minimalistickou ozdobou, která se opakovaně ve vlnách vrací do módy, jsou kruhové náušnice.

klenota-nausnice-kruhy-zlate

Co takhle přidat drahé kameny?

Pokud chcete svou sbírku šperků doplnit o úplně základní kousky, minimalistické šperky ze zlata udělají velkou parádu i bez kamenů. Nikdo však nejspíš nebude namítat nic proti tomu, že diamanty dodají vašemu looku třpyt a dojem luxusu. Ať už zdobí náušnice, náramky, náhrdelníky nebo prsteny, nějaký ten diamant by nejspíš ve své sbírce chtěla mít každá žena. Nadčasovost je s nimi zaručena.

Už jste četli?  Ptáci mohou být i škůdci – jak je plašit?

Kromě čirých diamantů se i v minimalistických klenotech nabízí ty barevné. Takový zlatý diamantový náramek s odvážným černým diamantem rozhodně upoutá pozornost, přitom neztrácí nic na své jednoduchosti a kombinovatelnosti. A pokud nedáte dopustit na svůj oblíbený drahokam, směle do hledání šperku s ním!

minimalisticke-sperky

Nezapomínejme na perlové šperky

Model, ve kterém vedle malých černých šatů dominují jednoduché náušnice pecky a perlový přívěsek je v podstatě učebnicovým příkladem minimalismu a elegance. Ale perlové šperky se k tomuto stylu hodí všeobecně. Kombinace zlata a perel je nesmrtelná a vhodná i na ty nejslavnostnější události.

I v rámci minimalismu můžete popustit uzdu své kreativitě

Výhodou kousků inspirovaných minimalismem je rozhodně to, že i jeden jediný vypadá sám o sobě krásně a nepůsobí osamoceně. Najdou se však takové chvíle, kdy se budete chtít ozdobit o něco výrazněji. Ani v těch vás minimalistické šperky nezklamou. Velmi dobře se mezi sebou kombinují a jsou ideální k vrstvení. Zlaté řetízkové náramky, náhrdelníky nebo prsteny můžete zkombinovat klidně i ve více barvách. Výsledný efekt bude působivý, aniž by kombinace působila přezdobeně.

prsteny-ruzove-zlato-perla

Co tedy v minimalistických špercích hledat?

V situacích, kdy se potřebujete rychle vypravit z domu a přitom vypadat reprezentativně, jsou minimalistické klenoty doslova záchranou. Díky tomu, že jsou univerzální, nemusíte strávit příliš mnoho času vybíráním vhodných kousků a kombinací ze šperkovnice, ať už se chystáte kamkoliv. Pokud si pořídíte rovnou celou soupravu šperků, máte po starostech úplně.

Ať už vyberete jakýkoliv minimalistický kousek, věříme, že bude cenným přírůstkem do vaší klenotnice.