Vydání Windows 11 je přede dveřmi. Stane se tak už 5. října. Dnes již víme, že Windows 11 bude výrazně rychlejším než Windows 10. Jak informuje portál Vosveteit.sk, tak Microsoftu se to podařilo zejména díky optimalizací algoritmů na pozadí. Můžeme pod tím chápat lepší organizaci práce s procesorem, grafickou kartou, ale i RAM pamětí.

Jak informuje portál, tak jednou ze změn například je, že Windows 11 bude upřednostňovat úlohy v popředí. V praxi to znamená, že prioritu dostanou aplikace a úkoly, s nimiž aktuálně uživatel pracuje. Jednou z dalších změn je, že RAM paměť bude stále pod napětím, a to i v době, kdy je počítač v režimu spánku. Pro uživatele to bude znamenat, že se zařízení probudí z režimu spánku dříve, než tomu bylo doposud. Stejně bychom měli zrychlení vidět i v případě biometrického ověřování uživatele.

Dalších změn se dočká i prohlížeč Edge. Ten bude využívat funkci spících karet. Spící karty používají o 32 % méně paměti RAM a o 37 % méně výkonu procesoru. To je dobrá zpráva hlavně pro notebooky, které vydrží déle nabité. Stejně je třeba říci, že spací karty zůstávají zapnuté, ale vyžadují méně zdrojů než ty aktivní.

Mimo jiné se můžeme těšit i na různé nové funkce. Jde například o lepší komunikaci napříč Android smartphony a počítačem jako takovým. Dostupnou bude tak i pro telefony Xiaomi, Huawei, Honor, Realm a další. Ve Windows 11 bude možné například spouštět Android aplikace. Jde o funkci, kterou měly dosud dostupnou pouze Samsung telefony prostřednictvím aplikace Váš telefon. Stejně ve Windows 11 najdeme i Amazon obchod s Android aplikacemi. Tyto změny přijdou však později, než je 5. říjen, prozradila nedávno společnost.

V každém případě už dnes si je dobré zarezervovat čas, a opomenout TV Program, abyste se mohli připravit na sledování oficiálního uvolnění nového Windows 11. Bude to velkolepé!

Už jste četli?  Firemní vůz na operativní leasing. Pro koho je vhodný?