Francouzská olympijská sportovkyně a velká naděje pro horolezectví, Luce Douady, zemřela při pádu z útesu. Bylo jí teprve 16 let. Mladou francouzsku svět viděl jako budoucí sportovní star. 

Luce Douady na olympiádě

Během svého života už za sebou měla mnoho velkých sportovních úspěchů. Stala se juniorskou mistryní světa a měla se účastnit i odložených olympijských her v Tokiu příští rok. 

Neštěstí se stalo v neděli, když horolezkyně spadla na pěšinu v lezecké oblasti ve francouzských Alpách,” uvedla Francouzská horolezecká federace (FFME). Luce a její přátelé se pohybovali po obtížné skalní stezce, která byla ve výšce 150 m nad zemí

Luce byla mladá sportovkyně ve francouzském horolezeckém týmu, velmi nadějná,“ uvedla FFME na svých webových stránkách. Byla „milenkou všech aspektů lezení,“ federace ještě dodala a vyjádřila velký smutek za celou lezeckou komunitu.

LuceLuce Douady nous a quitté hier.Luce, cette fille, cette jeune femme pleine d'énergie, de passions, de talents…

Zveřejnil(a) Chambéry Escalade dne Neděle 14. června 2020

Úspěchy mladé naděje

Douady byla viděna jako jeden z nejjasnějších mladých talentů v lezení, sportu, který bude představen na olympiádě v Tokiu příští rok. Mezi úspěchy mladé francouzsky patří vítězství na Mistrovství světa mladých v boulderingu v roce 2019 v italském Arcu a páté místo při její první účasti na Světovém poháru v Boulderingu ve Vail v Coloradu ve stejném roce, uvádí francouzská Wikipedia

Tato hrozná zpráva zasáhla její tréninkové partnery, trenéry a její klub Chambery Escalade,“ uvedla lezecká federace. Klub Chambery na své facebookové stránce vzdal hold „mladé ženě plné energie, vášně a talentu,“ která byla krásnou osobou”.

Už jste četli?  Den svatého Patrika 2021: Jak se slaví aneb Proč všechno na jeden den zezelená