Poslanec Lubomír Volný se opět ukázal v plné parádě. Tentokrát jeho chování ve Sněmovně skončilo vyvedením ze Sněmovny Policií ČR.

Služební zákrok proti poslanci ve Sněmovně

Policie na svém twitterovém účtě uvedla: „Policisté Ochranné služby provedli na žádost předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR služební zákrok proti poslanci, který odmítal opustit řečnický pult. Při zákroku byly použity donucovací prostředky hmaty a chvaty, ke zranění osob nedošlo.“ Ač jméno poslance neuvádí, netrvalo dlouho a v komentáři pod tweetem se objevily první informace, že se jednalo o poslance Lubomíra Volného. To následně potvrdily další zdroje.

Kamery raději vypli

Při projednávání zákona, který by lidem umožnil volit, i když jsou zrovna v karanténě, měl mít Volný slovo. Jenže po příchodu k řečnickému pultu pouze mlčel a vyčerpal tak 5 minut, které mu byly určené. Následně z místa odmítl odejít. U pultu si sedl a nechtěl se hnout. Schůze tak musela být přerušena a proti Lubomírovi Volnému zakročila Police ČR. Po zákroku zůstal poškozený řečnický pult.

Aby nevznikl záznam zásahu, byly ve Sněmovně vypnuté všechny kamery a novinářům byl odepřen přístup na galerii pro média.

Popularitu si získává hloupými provokacemi

Poslanec Volný se dostal do povědomí lidí už svými dřívějšími provokacemi. Internet si dělá srandu z jeho slov, které také ve Sněmovně pronesl.

Dokonce i Facebook, který toho snese hodně, se rozhodl jednat. „Dne 10. června 2021 zrušila společnost Facebook Volného profilovou stránku s asi 78 tisíci fanoušky a 104 tisíci sledujícími. Tento krok byl odůvodněn opakovaným porušováním pravidel sociální sítě, především těch týkajících se „šíření nenávisti, šikany, obtěžování a nahoty“. Volný uvedl, že smazání očekával a že bude své příspěvky šířit dál, ať už prostřednictvím příznivců, nebo na jiných sociálních sítích,“ dočtete se na Wikipedii.

Už jste četli?  So Many Changes: Recenze nového alba George Whistlera