Podzim. Pro někoho pochmurné období, pro jiného čas barev, svíček, vůní a úžasných atmosférických výletů, které právě na podzim dovedou mít naprosto jedinečné kouzlo. Ať už barevným listím, nepředvídatelným, ale stále ještě často pěkným počasím nebo zkrátka tím, že je všude přece jen o něco méně lidí a turistů. To se týká i oblíbených zoologických zahrad, které zvlášť na podzim návštěvníky rády uvítají. Kterou navštívíte letos?

ZOO Chleby – nenápadná exotika

Začneme rovnou jednou z menších ZOO, která však rozhodně stojí za pozornost. Zoologická zahrada v Chlebech má poměrně dlouhou historii. Začala však jako „sbírka“ manželů Fraňkových a návštěvníci ji ze začátku mohli navštívit přímo na jejich zahradě.

Jak se však sbírka rozrůstala a s ní i počet návštěvníků, bylo potřeba zvířata přemístit. Své místo našli na bývalé faře poblíž Nymburka, kde se jim velmi dobře daří do dnešních dní.

Přestože je chlebská ZOO poměrně nenápadná, najdete zde spoustu exotických zvířat, mimo jiné například tukana pestrého nebo ara hyacintového a mnoho dalších. ZOO se také velmi dobře daří s odchovem jedinců, můžete se tak setkat i s mláďaty.

Vstupné je 170 korun pro dospělé a 130 korun pro děti a studenty. Prohlédnout si zde můžete 150 různých druhů zvířat v 9 expozicích, jedná se tak o příjemný výlet na většinu dne.

Chcete se v okolí Nymburka zdržet na více dní? Nezapomeňte ani na rezervaci ubytování.

ZOO Praha otevřela nový pavilon goril

ZOO Praha, která se nachází u Trojského zámku, snad není ani třeba příliš představovat. Rozkládá se na 50 hektarech a najdete zde přes 5500 zvířat. Pražská ZOO patří k těm nejkrásnějším v Evropě, přesto neusíná na vavřínech a stále se rozrůstá a vylepšuje. Aktuálně například o zbrusu nový pavilon goril, který rozhodně stojí za návštěvu.

Už jste četli?  Poznejte krásu Jeseníků
opice-v-zoo-

Plánujete navštívit pražskou ZOO? Rozhodně si k tomu vyhraďte celý den a pokud se do ZOO chystáte o víkendu, použijte raději hromadnou dopravu, ať se vyhnete problémům s parkováním. Vstupenku do ZOO (za 250 korun pro dospělé nebo 200 Kč pro děti, studenty a důchodce) můžete zakoupit on-line a tím si ušetřit dlouhou frontu.

Lenochodi v Jihlavě, safari ve Dvoře Králové a spoustu dalších ZOO na každém kroku

Česká republika však má zoologických zahrad mnohem více. Ať už navštívíte téměř jakékoliv město, je téměř jisté, že v něm ZOO najdete. Nebo alespoň minizoo někde v jeho okolí. Za zmínku stojí například jihlavská ZOO se svými lenochody – 22. října se můžete do Jihlavy přijít podívat i na den lenochodů, kde vám tato oblíbená zvířátka představí velmi podrobně.

Velmi zajímavým zážitkem je také safari park ve Dvoře Králové, který slouží mimo jiné také jako útočiště nemocných zvířat, které se po zotavení vrací do svého přirozeného prostředí.

Jedna věc je jistá – ať už letos na podzim navštívíte jakoukoliv ZOO, rozhodně nebudete litovat.