Velká ňadra jsou symbolem sexy ženy a figurují v mnoha představách mužů. Pro ženy je to však spíše překážka v běžném životě. Podprsenky pro větší poprsí jsou nezbytností. Umí totiž udržet vše na svém místě, zajišťují podporu, žena si neničí tolik záda, a navíc dodávají velkým ňadrům tvar. Podprsenkám se tedy nevyhýbejte. A víte, jaké nosit? Poradíme, jakou vybrat, aby seděla jako ulitá. 

Velké poprsí není vždy radost 

Na velká prsa působí ve velkém gravitace. Takže jsou více taženy dolů. Všeobecně jsou prostě těžší a nositelkám dává zabrat hrdě je nosit ve vzpřímené poloze. Ano, vypadá to hezky. Plný dekolt přitahuje pozornost a zvyšuje atraktivitu ženy. Ty jsou díky tomu sebevědomější. Ale to nic nemění na tom, že trpí na bolesti zad, hůře se jim dýchá a sport je pro ně ještě větší výzva.  

Někdo má větší poprsí jen díky nadbytečným kilogramům navíc. Jiné to mají dané geneticky. A nezapomeňme na ty, které si pomohly plastikou. Ty všechny mají jedno společné. Kvalitní spodní prádlo. Jedině tak se totiž budou hezkými prsy chlubit dlouhá léta. V opačném případě z nich budou za chvíli stařeny s psíma ušima. 

To je samozřejmě bráno s nadsázkou. A teď k samotnému nákupu. V běžném obchodě s konfekcí nenajdete podprsenky pro velká ňadra. Tam se pohybujete maximálně do velikosti 95D, což vlastně nic není. Číslování spodního prádla je dáno jednak velikostí košíčku, ale i obvodu hrudníku. Každá žena to tak má různé. Na nákupy je potřeba jít do specializovaných obchodů se spodním prádlem

 A jak zjistit velikost, kterou potřebuji? 

  • Oblečte si podprsenku bez výztuže a vezměte si do ruky metr. 
  • Změřte se v nejširší části okolo hrudníku přes bradavky. 
  • To stejné pak udělejte pod prsy. 
  • Nakonec s naměřenými hodnotami vyberte vhodnou podprsenku. 
Už jste četli?  Co se bude nosit v zimě? Jaké budou trendy?

Tu si můžete zakoupit buď v kamenném obchodě, nebo objednat přes e-shop. Dnes existují různé kalkulátory, které vám pomohou s výběrem. Nezapomeňte, že velikost košíčku se odvíjí od velikosti obvodu. Takže dvě rozdílné ženy mohou mít košíček E a je to správně.  

Jak sedí správné podprsenky pro větší poprsí 

Podprsenka pro velká ňadra musí udržet vše na svém místě. Prsa by tedy neměla přetékat bokem, být utlačována, či dokonce narolována do košíčku. Prádlo musí sedět, netlačit. Ramínka volte vždy širší. Tenká se totiž pod tíhou poprsí zařezávají do ramene. Nedoporučujeme ani odepínatelná ramínka. Ty zase rády vystřelují a odepínají se. Klasika je na místě. Hlavně je utáhněte, aby vám nesjížděla.  

Košíčky spíše méně vykrojené. Ty s větším prostřihem si schovejte na výjimečné chvíle. Na denní nošení se nehodí. U velkých ňader se nemusíte obávat nevyztužených variant. Košíčky totiž dokonale vyplníte svým materiálem. Avšak vždy volte variantu s kosticemi. Ty pomohou prsa nadzvednout vzhůru, což je potřeba.  

Hlavně pohodlí 

Podprsenku noste po celý den. Na sportování, případně pobyt doma si můžete obstarat sportovní podprsenku pro větší poprsí. Ty opět volta s širokými ramínky i širokým pásem pod ňadry. Při skákání, běhu, lezení, gymnastice apod. Hrozí vyklouznutí spodem. Tímto to omezíte na minimum.  

Nezapomeňte, že podprsenka by měla být vaší druhou kůží. Pravidelně je střídejte a perte. Ideálně v ruce nebo na jemný cyklus. Pravidelně dotahujte ramínka a zapínání, které má být vodorovně k hrudníku, zapínejte na nejvolnější háček. Ve chvíli, kdy už bude až moc povolená, je na čase opět vyrazit na nákupy.  

Až vyberete správnou podprsenku, bude to chtít něco přes ni. Módní oblečení, které bude mít šmrnc. Mrkněte se, jaké jsou módní prohřešky a jestli je neděláte taky.